Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Erken Boşalma Nasıl Önlenir?

Çiftlerde özellikle erken boşalma probleminin yaşanması cinsel hayatta sorun yaşanmasına neden olabilecek durumlardan biridir.

Cinsel ilişki sırasında erkeğin erken boşalma problemi yaşamasını pek çok farklı nedeni olabilir. Bu durumda özellikle cinsel ilişkinin daha uzun süre devam edebilmesi ve her iki tarafında istenilen etkiyi elde edebilmesi için nasıl önlenir, önlemek için neler yapılmalıdır? Soruları akla gelmektedir.

İlişki öncesinde yaşanacak olan durumlar kişinin özellikle erken boşalma problemi yaşamasına neden olabilir. Cinsel ilişki aynı zamanda kişilerin birbiriyle olan uyumu, şefkati ve sevgisi ile bağlantılıdır. Bu nedenle erkeğin ya da kadının kendini iyi hissetmemesi ya da istekli olmaması durumunda cinsel ilişkiden elde edilecek olan performansta aynı oranda olumsuz şekilde etkilenebilir.

Çoğu zaman hastaların yaşamış olduğu bu problem ilişkilerinde olumsuz şekilde etkilenmesine neden olabiliyor. Bir tedavi uygulanabilmesi için bu konuda öncelikle yapılacak görüşmeler sayesinde yaşamış olduğunuz problemin asıl nedenini belirlememiz gerekir. Erken boşalma problemi erkeklerde farklı sebeplerden dolayı yaşanabilecek için öncelikle hastanın sorunun belirlenmesi için gerekli tetkiklerin yapılması gerekir. Bu süreçte sizlere yardımcı olabilmek adına özellikle en iyi tedavi seçeneğini tercih etmek önemlidir.

Erken Boşalmanın Sebepleri 2019

Cinsel ilişki sırasında erken boşalma sebepleri değişebilir. Özellikle erken boşalma probleminin yaşanması bir yetersizlik belirtisi olmadığından hastaların bu konuda kendilerine güvenmeleri ve bizlere danışmaları önemlidir. Erkeğin eşiyle kurmuş olduğu ilişkide özellikle erken boşalma problemi yaşaması karşı tarafın isteksizliği, yeterli ilgiyi gösterememesi gibi farklı sebeplerden de kaynaklanabilir. Çiftler arasında özellikle bu durum sorun yaşanmasına neden olabileceği için önlenmesi önemlidir.

Yapılan istatistik çalışmalar sonucunda elde edilen verilere göre kadınlarda ve erkeklerde özellikle ortalama boşalma süreleri bulunmaktadır. Erkeğin ya da kadının bu sürecin altında sürede boşalması erken boşalma olarak adlandırılırken belirlenen ortalama sürenin üstünde boşalması ise geç boşalma olarak adlandırılır. Yani erkeğin erken boşalmasının yanı sıra kadının geç boşalması da bu tarz bir problem yaşamasına neden olabilir. Bu sebeple danışmanlarımız için yapmış olduğumuz kontrollerde özellikle ilişkideki etkileri detaylı şekilde öğrenerek yaşanan problemin asıl nedenini belirleyip daha sonrasında tedavi sürecini başlatmaktayız.

İkili arasında yaşanacak olan bu uyumsuzluklar cinsel ilişkide uyumsuzluk yaşanmasına sebep olur. Aynı şekilde erkeğin geç boşalması ve kadının erken boşalması durumunda söz konusu olabilir. Boşalma sonrasında yaşanacak olan rahatlama nedeniyle çiftin birbiriyle olan uyumsuzluğu cinsel ilişkide yaşayacakları problemlerin ortaya çıkmasına bir sebep olabilir. Günümüzde çoğu çift bu tarz problemler yaşayabilir. Çoğu zaman gizli kalmasını tercih etmektedirler. Ancak bizler bu konuda sizlere yardımcı olarak yaşamış olduğunuz problemin çözülmesini ve gerekli tedavi sürecinin tamamlanmasıyla çiftler arasındaki cinsel ilişkinin daha pozitif ve olumlu şekilde gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Erken Boşalma Dereceleri

Erkekte ya da kadında yaşanacak olan erken boşalma probleminin farklı sebepleri olabileceği gibi derecelerde değişmektedir. İlişki sırasında özellikle penisin vajinaya girmeden önce boşalma yaşanması durumunda ileri derecede erken boşalma olarak adlandırılması söz konusudur. Aynı zamanda beni senin vajinaya girmesinin ardından 1 dakika ya da daha kısa süre içerisinde boşalma olması durumunda orta dereceli erken boşalma olarak adlandırılması söz konusudur. Penisin vajinaya girdikten sonra 1 ila 5 dakika içerisinde boşalma yaşanması erken boşalma olarak adlandırılır. Bu durumda tedavinin uygulanabilmesi için boşalmanın derecesinin belirlenmesi gerekir.

Hastalarımızın başvurması durumunda yapmış olduğumuz kontrollerin yanı sıra detaylı olarak görüşmeler doğrultusunda yaşanan problemin net bir şekilde belirlenmesini sağlıyoruz. Normal bir şekilde ilişkinin yaşanabilmesi için penisin vajinaya girdikten sonra en az 5 dakika ve üzerinde boşalma olması gerekir. İdeal süre 5 ila 15 dakika arasında iken daha uzun sürmese geç boşalma olarak adlandırılır.

Erken boşalma şikayeti ile gelmekte olan hastalarımızda öncelikle psikoseksüel, tıbbi ve ilişkisel bakımdan gerekli tetkiklerin yapılmasını sağlıyoruz. Bu sayede yaşamış olduğunuz problemin asıl nedenini belirleyerek en uygun tedavi üzerinde yaşamış olduğunuz sorunun çözülmesi için sizlere yardımcı oluyorum. Erkekte yaşanacak problem aynı şekilde kadında da yaşanabilecek için çiftlerin özellikle birlikte muayeneye gelmelerini tercih etmekteyiz. Bu sayede yapmış olduğum tetkikler sonucunda elde edilen veriler üzerinden daha kısa sürede rahatsızlığın tedavi edilmesini sağlayabiliriz.

Erken Boşalma Nasıl Tedavi Edilir?

Cinsel ilişki sırasında özellikle erkeğin daha uzun süre ilişkiye devam edebilmesi için erken boşalma problemini çözmek adına tercih edebileceği farklı yöntemler bulunmaktadır. Penisin vajinadan ilişki sırasında çıkartılması çok sık ya da yavaş girişler ile ilişkiye devam edilmesi ya da boşalmaya yakın durumdayken tamamen dışarı çıkartılması ve biraz bekledikten sonra ilişkiye devam edilmesi özellikle boşalma süresini uzamasına yardımcı olur. Bu yöntem özellikle günümüzde daha uzun süre ilişkiye girmek isteyen erkeklerin de tercih etmiş olduğu yöntemlerden biridir. Özellikle herhangi bir rahatsızlık olmaması durumunda erkeğin farklı sebeplerden dolayı erken boşalma problemi yaşaması durumunda tercih edilebilir. Bu nedenle özellikle erken boşalma nasıl önlenir? Çiftlerin çoğu zaman merak ettiği konular arasında yer almaktadır.

İlişki sırasında özellikle kritik noktaya gelinmesi halinde kadının bir kaç defa derin nefes alarak aşağı doğru yıkanması ve basınç uygulaması geçici süre için boşalmayı engelleyebilir. Farklı yöntemlerin uygulanmasının yanı sıra kesin çözüm isteyenler için özellikle erken boşalma tedavisi uygulanması gerekmektedir. Etkili şekilde tedavi uygulanabilmesi için öncelikle bu konuda gerekli tetkiklerin yapılması gerekir. Bu konuda sizlere yardımcı olabilmek adına gerçekleştirmiş olduğum tedavilerde öncelikle gerekli bütün kontrolleri sağlayarak alınan sonuçlar üzerinden tedavi yöntemini belirleyerek ve mümkünse hem erkek hem de kadının aynı şekilde kontrollerinin yapılmasıyla en etkili tedavi yönteminin belirlenmesini sağlıyoruz.

Bu tarz problem yaşayanlar için farklı tedavi yöntemleri uygulamaktayız. Yaşamış olduğunuz her türlü problem de ekibim ile yanınızdayız. İleri teknolojiye sahip ekipmanlar ile gerçekleştirilecek olan kontroller sayesinde kısa süre içerisinde tamamlamış olduğumuz tetkikler üzerinden belirlenecek sonuca uygun şekilde tedavi sürecini başlatmaktayız. Merak ettiğiniz konularda bilgi almak için iletişim bilgilerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Bu içeriğimizi okuyan kullanıcılarımız ;