Labiaplasty

Labioplasti
Sexy woman in a beautiful white lingerie

Labia minoraları, vajinanın üstündeki klitoris seviyesinden (cinsel zevk bölgesi) daha büyük dudaklar arasında başlayan ve vajinanın altında biten jiroskoplar ve elastik yapılardır. Büyüklüğü kişiden kişiye değişir. Bazı kadın bireylerde, ergenlik dönemindeki hormonal değişiklikler ve efüzyonlar nedeniyle normalden daha büyüktür. Ptotik, simetrik veya asimetrik şekillerde büyüyebilirler. Bu büyümenin nedeni genellikle yapısaldır ve daha sonraki aşamalarda da ortaya çıkabilir. Büyüyen bu labia minoraları vajinayı ve üretra adı verilen idrar kanalını tıkayabilir.Nemli bir alan oluşturarak hem vajinada hem de idrar kanalında enfeksiyonlara neden olabilirler.

Ek olarak, komik koku, labia minoralarının terlemesine bağlı hijyenik problemler ve iç çamaşırlarıyla temastan kaynaklanan kuruluk, çizilme ve yaralar gibi problemler ortaya çıkabilir.Daha büyük labia minoraları, cinsel ilişki sırasında penisin vajinaya girişini zorlaştırabilir.

Bir kadın bireyin genital bölgesini estetik bulmaması, hijyenik ve cinsel sorunları düşünüldüğünde daha az güven ve cinsel dürtü eksikliği, orgazm olamama ve orgazm olmakta zorluk gibi cinsel sorunlar (cinsel bozukluklar) ortaya çıkabilir. Bu sorunlar daha sonraki aşamalarda cinsel partneri de etkileyebilir. Bu durum basit bir cerrahi prosedürle düzeltilebilir. Büyümüş, ptotik, uzun, asimetrik, koyu renkli labia minoraları normal görünümlerine sabitlenecektir. Bu cerrahi hazırlık ameliyatına labioplasti denir. Yaklaşık yarım saat süren bu ameliyat diğer genital estetik işlemlerle birlikte uygulanabilir. Hoş görünmeyen tüm dalgalanmalar ve cilt kıvrımları, operasyon sırasında genital bölgeyi bir bütün olarak göz önünde bulundurarak da düzeltilmelidir. Eğer sadece labioplasti söz konusu ise hastaya lokal anestezi yeterli olacaktır. Hastanın rahatını sağlamak için hafif bir anestezi veya başka bir deyişle sedasyon anestezisi uygulanabilir. Bu estetik ameliyat için ergenliğin üzerinde olmak yeterli olacaktır. Bu ameliyat kızlık zarı ile ilgili olmadığı için bakire kadın bireylere de uygulanabilir. ameliyattan sonra aktif cinsel yaşam için 3-4 hafta beklemek gerekecektir.

Doktorumuz sorunlarını dinlemek, yo incelemek ve operasyon planı hazırlayacak. Doktorunuza tam olarak ne istediğinizi ve sorunlarınızı açıklamanız çok önemlidir.

Vajina beyazlatma herhangi bir kesi yapılmadan ağrısız, yara izi bırakmayan bir işlemdir ve sosyal hayatı etkilemez. Bölgenin hassasiyeti nedeniyle lokal anestezi kullanılabilir. Özel olarak tasarlanmış probu ile bölgeyi tarayan lazer, koyu renkli melamin tabakasını hedefler, cilt dokusunun pigmentasyon problemini giderir ve rengi aydınlatır. Vajina beyazlatma işlemi 15 dakikalık bir seansta tamamlanır.

Süre, durumunuza ve sorunlarınıza bağlıdır. Yaklaşık 2 saat sürer.

Birkaç günlük dolgunluk hissinin yanı sıra, acı verici bir işlem değildir.

Yaklaşık yedi ila on gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Tam doku iyileşmesini sağladıktan sonra cinsel ilişkiye girmenizi öneririz.

Vajinal estetik, en yaygın kadın genital prosedürlerinden biridir. Kadınlar çoğunlukla cinsel hazzı artırmak veya arttırmak istediklerinde bu ameliyatları tercih ederler. Bununla birlikte idrar kaçırma gibi sağlık sorunlarının tedavisinde vajinal estetik de kullanılmaktadır.