Lazer ile Sünnet

Lazer ile Sünnet

Çok eski tarihlerden bu yana erkek çocuklarında sünnet yapılıyor. Peki, sünnet nedir? Sünnet nasıl yapılır?

Lazer tekniği kullanılarak sünnet yapılır…

Sünnet Nedir?

Farklı teknikler ile yapılan sünnet, lazer ile sünnet olmayı da gündeme getiriyor. Bakıldığında çok eski zamanlardan beri erkeklerde sünnet yapılır. Peki, sünnet nedir? Bilmeniz gereken, sünnet penisin ucunda idrar çıkış deliğini kapatan ve o bölgede yapılan kapalı boşluk oluşturan cilt katlanmasının kesilerek alınması işlemidir.

Bazı dinlerde gerekli, bazı kültürlerde geleneklerin gereği olarak görülüyor. Tıbbi faydaları ile tam olarak açıklanamıyor; ancak pratik olarak çok sayıda faydası olduğu da biliniyor. Bu sebeple sünnet kesinlikle yapılıyor. Tıp alanında yaşanan gelişmeler ile sünnet alanında da

Lazer ile Sünnet Nasıl Yapılır?

Sünnet özellikle ülkemizde erkekler için kaçınılmaz olduğundan, çocuklar doğduğu gibi anne babalar bu sorunun ortadan kalkmasını sağlıyor. Nasıl mı? Elbette doğum sonrasında çocukların lazer ile sünnet ettirilmesi söz konusu oluyor. Hem kısa süren hem de acı vermeyen bir yöntem olduğundan, anne babalar tarafından tercih ediliyor.

Geliştirilmiş bir yöntem olması, sünnet hatalarının da önüne geçiyor. Yıllar sonra yanlış sünnet edilen erkeklerde cinsel problemler ortaya çıktığından, önemli bir işlemdir. Bu işlemin sorunsuz ve hatasız şeklide gerçekleşmesi lazer ile olacaktır. Tekniğin uygulanması için bu alanda uzman doktorlar görev alır. Hastamızın penisinin en doğru şekilde kesilerek, iyileşme sürecinin hızlı şekilde tamamlanmasını sağlıyoruz.

Teknolojinin gelişmesi ile gelişmiş yöntem olduğundan, ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Elektrikli ısıtılmış teller ile penisin kesilmesi sağlanır. Kanama olmaması nedeniyle de bu yöntemin tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Erkeklerde Sünnet Olmanın Faydaları Nedir?

Hatasız bir sünnet için sağlanmış olan koşulların beraberinde, sünnet olmanın faydaları da var. Bunun için kişi hem doğru bir şekilde sünnet olup hem de sünnet sonrasında sağlık açısından elde edeceği faydaları bilmek istiyor.

Peki, fark nedir?

Sünnetle alınan deri penis ucunu ve idrar deliğini örter. Bu derinin altında bir pislik, salgı biriken, idrarla temas halinde olan bir alan oluşturur. Bu sebeple düzenli bir şekilde temizlenmesi gerekir. Cinsel yolla bulaşan hastalığın temelleri arasında gösterilen taşıyıcılık riskinde bu neden olarak gösterilebiliyor.

Sünnet derisinin yapışması;

Evet, sünnet işleminin hafife alınması durumunda hastalarımızın bu problem ile başvurması söz konusu olabiliyor. Sünnet derisinin sıkışması, sünnet derisinin peniste kan akışını bozması ya da buna benzer problemlerin yaşanmaması açısından mutlaka doğru bir şekilde sünnetin yapılması gerekiyor.

Sünnet Kaç Yaşında Yapılmalı?

Çocuğun psikolojisini bozabilecek bir durum olarak gösterilen sünnet için 2 ve 7 yaş arası uygun görülmüyor. Ancak bunun da bir korku durumuna dönüştürülmeden sünnetin yapılması öneriliyor. Çocuğun psikolojik olarak hazırlanmasının ardından sünnet edilmesi önemlidir.

İyileşme, cerrahi başarı gibi hususlar üzerinden sünnetin yaşı etkili değil.

Sünnet İşleminin Önemi

Sünnet olunması aslında son derece önemli bir işlem. Bu işleme gereken önemin gösterilmemesi durumunda, ne yazık ki büyük problemlere yol açabiliyor. Kişinin ilerleyen dönemlerde cinsel yaşantısını etkileyecek şekilde problemlerin ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bunların ortadan kaldırılması için gereken, yapılan işlemin doktor tarafından olması.

Lazer Yönteminin Kullanılması;

Sorunsuz bir şekilde sünnetin gerçekleşmesi için profesyonel şekilde geliştirilmiş olan bu teknik kullanılabilir. Sonrasında iyileşme de daha kolay olur. Kanama olmayacağından enfeksiyon riski de azalacaktır. Bunları göz önünde bulundurmanız durumunda son derece rahat şekilde çocuğun sünnet işleminin yapılmasını talep edebilirsiniz.

Gereken bilgilerin verilmesini sağlıyoruz…

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Sünnet