Penil Protez Nedir? Nasıl Yapılır?

Penil protez nedir?

Günümüzde iktidarsızlık sorununa bulunan çözümlerden bir tanesidir. Penil protez, erkeklerin beklentilerinin karşılanmadığı ya da iktidarsızlık tedavisine devam eden ancak bir sonuç alamayan kişilere uygulanır ve en çok bu durumda olan kişiler tarafından tercih edilir.

Penil Protez Avantajları

Birçok kişide karşılaşılan sertleşeme sorununun çözümünde etkilidir. Penil protez, uygun durumda olan her yaştaki kişiye uygulanabilir.

Cinsel hayata herhangi bir engeli olmayan kişiler için uygundur. Penil protezin hiçbir parçası dışarıdan görülmez ve tamamı vücut içerisindedir.

1-2 saat içerisinde operasyon tamamlanır ve aynı gün kişi taburcu edilebilir. Ömür boyu kullanılabilir. Operasyondan sonra kişi orgazm olabilir ve cinsel doyuma ulaşabilir. Sperm üretiminde herhangi bir sıkıntı yoksa, meni boşalması gerçekleşebilir.

Penil Protez Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Protez genel anestezi altında hastanın penisinin içerisine yerleştirilir. Hastanın 4-5 hafta gibi bir iyileşme süresine ihtiyacı vardır.

Protez türleri kendi içerisinde farklıdır. Bu yüzden operasyon süresi takılacak olan protezin türüne göre değişkenlik gösterir. Normalde operasyonlar ortalama olarak 40-120 dakika arası sürer.

Kişi aynı günde taburcu olabilir ve taburcu olabilmesi vücut fonksiyonlarına bağlı olarak değişkenlik gösterir.

Genel anestezi alamayacak durumu olan kişilere, rejyonel anestezi ya da lokal anestezi uygulanır.

Protez, penisin kan dolması gereken yerine uygulanır ve yerleştirilir. Burada yapılan işlem, penisin kan ile dolması ve sertleşmesi gereken yerin görevini protezin devralmasıdır.

Üretilen tüm protezler, hasta vücudu ile uyumlu ve alerji yapmayan özelliklere sahiptir. Bazı protez türlerinin içerisinde özel bir sıvı bulunur. Bazılarında ise özel gümüş teller yer alır. Protezlerin uzunluğu, kişinin penisinin boyutuna göre değişkenlik gösterir ve her boyutta ve uzunlukta penis protezler bulunur.

Nadir durumlarda protezlerde bir sorun çıkarsa, çıkarılıp yenisi takılabilir. Yenileme işlemi de başarılı bir şekilde gerçekleştirilir ve herhangi bir riski yoktur. Takılan tüm protezler için ömür boyu garanti verilebilir.

Penil Protez Türleri Nelerdir?

Günümüzde üretilen ve operasyonlarda kullanılan iki tür protez vardır. Şişirilebilir protezler iki ya da üç parçadan oluşurlar. Cinsel birleşmede istenen ve gerekli sertliği sağlayabilir. Şişilebilir protezleri penis ereksiyon halinde iken ya da sönük halde iken dışarıdan anlamak mümkün değildir.

Diğer türü ise bükülebilir penis protezleridir. Bunda penis sürekli serttir ve kişi eliyle açı vererek cinselliğe girer. Şişirilebilir protezlere göre daha ucuz olmasına karşın; penisin daima sertleşmiş(erekte) olarak kalması dezavantajıdır.

Bazı kişilerin fiziksel yapıları, şişirilebilir penis protezin uygulanmasına uygun olmayabilir. Bu duruma doktor karar verir.

Operasyondan sonra enfeksiyon riskine karşı doktorun tavsiyelerine uymak gerekir. Operasyonlarda steriliteye dikkat edildiği sürece herhangi bir sıkıntı çıkmaz.

Cinsel partner açısından da itici bir görüntüsü yoktur. Protez tamamen vücut içerisinde kaldığı için partner açısından da bir sıkıntı yoktur. Kullanımında kişiler açısından herhangi bir zorluk yoktur.

Penil protez ameliyatları günümüzde başarılı bir şekilde gerçekleştirilir ve cinsel yaşamında problem yaşayanlar için ideal bir çözümdür.