Penis Büyütme Ameliyatı

Penis Büyütme Ameliyatı – Penis Uzatma Estetiği

Penis Büyütme Ameliyatı - Penis Uzatma Estetiği
Penis Büyütme Ameliyatı
Penis büyütme ameliyatı, ideal penis boyunun elde edilmesi adına uygulanan popüler bir tedavidir. Erkek genital organı olan penisin işlevi yalnızca idrarın vücuttan atılabilmesi ile sınırlı değildir. Cinsel birliktelik yaşarken penisin boyutu ve kalınlığı her iki tarafın da tatmin olabilmesi açısından oldukça önemlidir. Penis büyütme ameliyatı, normal penis boyutunun cerrahi yöntemler ile sağlanması anlamına gelir. Kliniğimizde uyguladığımız bu yöntem sayesinde erkek hastalarımızın cinsel hayatları da ideal bir seviyeye çekilebilmektedir. Şunu  belirtmek isteriz ki; Penis estetiği kapsamında uyguladığımız bu işlemler sayesinde hastalarımız cinsel ilişki yaşarken daha özgüvenli de olacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Genellikle penis uzunluğu ve kalınlığı, erkeğin cinsel birliktelik yaşarken hem kendisini hem de partnerini tatmin etmesine yarayan kriterlerdir. Ortalama olarak normal bir penis boyunun da ereksiyon halindeyken en az 11-13 cm civarında olması gerekir. Çoğunlukla penis büyütme yöntemleri arasında yer alan teknikler, penisin ideal boyutlara ulaşabilmesi adına uzun zamandır uygulanabilmektedir. Penis büyütme ameliyatı sayesinde ereksiyon halinde olan penisin yeterli uzunluğa ve kalınlığa sahip olması söz konusudur. Bu da erkeğin cinsel hayatında daha özgüvenli olmasını sağlayan en önemli kriterlerden biridir. Günümüz dünyasında penis boyutundan memnun olduğunu ifade eden erkeklerin oranı %45 civarındadır. Dolayısıyla penis boyundan utanmadan buna uygun geliştirilen tıbbi yöntemleri değerlendirmek sizi her daim iyi hissettirecektir.

İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalı?

Bir erkek genital organı olarak penis, ideal bir kalınlığa ve uzunluğa sahip olmalıdır. Bu oran doğum itibariyle 2 cm ergenlik çağında ise 6 cm uzunluğunda olarak hesaplanmıştır. Bazı erkeklerde ergenlik süresince penis boyunun 10 cm civarına ulaştığı da görülmektedir. Yetişkin bir erkekte ise bu oran genellikle 11 ila 13 cm arasında değişiklik gösterir. Elbette penis kalınlığı ve uzunluğu ancak ereksiyon halinde iken ölçülüp baz alınmalıdır. Erektil halde olmayan penis boyutları ise genellikle 8-9 cm arasında değişebilir. Ereksiyon halinde sertleşmiş olan penisin kalınlığı ise ortalama 8 cm ila 10 cm arasında farklılık gösterebilmektedir. Tüm bu oranların dışında kalan boyutlar penis ameliyatları gerektiren durumlara gebe olabilir. Penis büyütme ameliyatı sayesinde ideal penis kalınlığına ve uzunluğuna sahip olabilmek mümkündür.

Penis Boyutlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Erkeklerde penis uzunluğunu etkileyen birden fazla faktör bulunmaktadır. Aşağıdaki faktörlerin tamamı penis boyutlarına etki eden faktörler arasında yer almaktadır:
  • Yaş faktörü
  • Genetik faktörler
  • İklimsel faktörler
  • Irka bağlı gelişen faktörler (bazı ırkların penis boyutları küçük iken bazılarının daha kalın ve uzundur)
  • Etnik köken gibi faktörler
Yukarıda bahsi geçen faktörlere ek olarak bazı sağlıksal durumlardan bahsetmek de gerekmektedir. Penis boyu, erkek hormonuna bağlı gelişen bazı problemler durumunda da yetersiz olabilir. Yine aynı şekilde penis dokusunun zarar görmesi halinde de penis kalınlığı ve uzunluğu yetersiz seviyede olabilmektedir.

Penis Boyu İlaçlar ile Uzatılabilir mi?

Penis büyütme ameliyatı gibi medikal uygulamalar bu konuda en etkili yöntemlerden biridir. Ne yazık ki internet ortamında penis uzatma iddiası bulunan pek çok ilacın satışı yapılmaktadır. Bu durum insanların hayatlarını dahi riske atan ve mutlaka dikkat edilmesi gereken bir durumdur. Penisin anatomik yapısı, herhangi bir bitkisel ürünle ya da kremle gelişebilecek türden değildir. Penis kalınlaştırma ya da uzatma iddiası ile satışa sunulan ilaçların büyük bir kısmı Sağlık Bakanlığı tarafından onay almamış ürünlerdir. Dolayısıyla bu tür reklamlara ya da ilanlara inanmamanız tavsiye edilir. Şayet ki penis boyu ile ilgili sorunlarınız varsa o zaman kliniğimize başvurarak uzman görüşü almanız en doğru adımlardan biri olacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Penis Büyütme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Tabii ki penis büyütme ameliyatları nasıl yapılır sorusuna birden fazla cerrahi teknikle yanıt verebilmek mümkündür. Penis büyütme ameliyatı için ilk önce kliniğimize başvuran hastamızın bir ön muayeneden geçmesi gerekir. Kapsamlı bir şekilde yapılan pelvik muayene sonrasında hastamızın ameliyat süreci için uygun olup olmadığına karar verilir. Penis büyütme ameliyatı için atılması gereken birkaç temel adım vardır. Bunlardan ilki cerrahi uygulama olup ligamentolizis adını taşır. Bir diğer yöntem ise yağ enjeksiyonu yöntemi olup liposuction uygulaması ile bir arada uygulanmaktadır.

Ligomentolizis ile Penis Büyütme Ameliyatı

V-Y plasti ve ligomentolizis yöntemiyle ile yapılan büyütme işleminde genel anestezi ya da duruma göre lokal anestezi uygulamak gerekir. Bu uygulamada kasık bölgesine küçük bir kesi atmak gerekebilir. Bunun yanı sıra penis şaftının üstünden de kesi atılarak uygulama yapılabilir. Operasyonun amacı penis içerisinde kalan bağların dışarı alınmasını sağlamaktır. Bu sayede de peniste %80’e yakın bir büyüme elde edilebilir. Uygulamanın ardından ilk seansta peniste 2-3 cm civarında bir büyüme elde edilmesi mümkündür. Penis büyütme ameliyatı, genellikle 1-2 saat gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir. Kliniğimize başvuran hastalarımız ameliyat öncesinde mutlaka kapsamlı bir pelvik muayene sürecinden geçmelidir. Hastamızın durumu uygunsa ameliyat için gerekli olan tüm planlamalar yapılır. Ligomentolizis yöntemiyle yaptığımız uygulamalarda hastamızı herhangi bir risk faktörü ya da yan etki durumu beklememektedir. Hatta özellikle de penis şaftının üzerine uyguladığımız kesi işleminden sonra gözle görülür bir yara izi kalması durumu da söz konusu değildir.

Yağ Enjeksiyonu ile Penis Kalınlaştırma

Penis büyütme, kalınlaştırma ve uzatma uygulamaları arasında yağ enjeksiyonu ile uyguladığımız cerrahi olmayan operasyonlarda vardır. Yağ enjeksiyonu adı verilen bu teknikte hastanın penis bölgesine (özellikle de penisin baş kısmına) hyaluronik asit enjekte edilir. Hyaluronik asit adı verilen madde, dolgunlaştırıcı özelliğe sahip olup penise gerekli olan kalınlığı sağlayabilmektedir. Hyaluronik asit, insan vücudunda da hali hazırda var olan ve insan anatomisi ile %100 uyumlu olan bir maddedir. Penis kalınlaştırma operasyonlarında en çok tercih edilen teknik olan yağ enjeksiyonu, estetik açıdan da hastalarımızı tatmin etmektedir. Bu tür uygulamaların ardından penise yapılan işlemler %100 doğal gözükmektedir.

Penis büyütme ameliyatı, herhangi bir engelleyici sağlık problemi olmayan yetişkin erkeklere uyguladığımız bir işlemdir. Elbette bize başvuran hastalarımızı ilk önce kapsamlı bir ön muayeneden geçirerek karar vermemiz de önemlidir. Hastalarımız genel muayene sonucunda uygulama için uygun adaylarsa o zaman operasyon için planlamalara başlanır.

Penis kısalığı durumunda uyguladığımız bu işlemlerden genellikle 20-30’lu yaşlarda faydalanmanızı tavsiye ediyoruz. Penis boyutunun ideal seviyeye ulaşabilmesi durumunda hastalarımızın hem fiziksel hem de psikolojik kaygılarını gidermiş oluyoruz. Penis boyutu sebebiyle özgüven sorunu yaşayan hastalarımızın kaygılarını sıfıra indirmiş oluyoruz.

Genellikle penis büyütme ameliyatı hakkında en çok merak edilen detayların başında operasyonun kalıcılık durumu başı çekmektedir. Şayet ki yapılan uygulamada doğrudan bir cerrahi müdahale bulunuyorsa o zaman uygulamanın kalıcı olduğunu söylemek mümkündür. Fakat yağ enjeksiyonu ile uyguladığımız penis kalınlaştırma uygulamasında 1-3 sene arasında uygulamanın tekrar edilmesi gerekebilmektedir. Elbette bu tür estetik cerrahi uygulamalarında hastanın anatomik yapısı ve uygulama sonrasındaki bakım süreci de kalıcılığa ve işlemin başarısına etki etmektedir.

Genel olarak her hastamızda uyguladığımız yöntemler farklı olduğundan kliniğimi arayarak, ön tetkiklerin yapılması için randevu alabilirsiniz. Ancak ön tetkikler sonrasında penis büyütme ameliyatı fiyatı ile ilgili detayları verebiliyoruz.

Erkekler için penis kalınlaştırma, penis eğriliği, penis uzatma gibi diğer tedavi yöntemlerimi ve kadınlar için vajinoplasti, lazerle vajinal gençleştirme ve bunlar gibi tedavi yöntemlerimi de inceleyebilirsiniz. 

Instagram sayfama da buradan ulaşabilir, tedavi yöntemlerimle ilgili yaptığım paylaşımlarımı incelemek için sayfamı takip edebilirsiniz.