Penis büyütme fiyatları nelerdir? [2019] - Op. Dr. Cem Özlük

2019 Yılı için Penis büyütme fiyatları nelerdir?

Kişinin kendi bedeninden memnun olmama hali, ruhsal ve duygusal problemlere neden olabilecek etkenlerin başında gelmektedir. Penis büyüklüğünü yetersiz bulan birçok erkekte bu tür sorunlar oluşabilmektedir.

Erkeklerin penis büyüklüğü konusundaki endişeleri, tıp sektöründe penoplasti adı verilen birtakım cerrahi prosedürlerin gelişmesine imkan sağlamıştır. Penis büyütme ve penis büyütme fiyatları ile ilgilenen erkek sayısı sürekli olarak artmaktadır.

 

Penis büyütme nedir?

Penis büyütme operasyonları, penisin mevcut halinden daha uzun veya daha kalın olmasını amaçlayan cerrahi işlemdir. Penisi vücuda bağlayan ligamentlerin kesilmesiyle veya yağ transfer tekniklerinin kullanılmasıyla gerçekleşir. Genellikle daha doğal bir görünüm elde etmek için, boyun uzatılması ve çevre kalınlığının arttırılması aynı anda gerçekleştirilir. Ancak, isteğe ve ihtiyaca bağlı olarak tek bir işlem de uygulanabilir.

Tavsiye içerik => Penis büyütme nedir?

 

Penis büyütme neden yapılır?

Penis, erkeklerde cinsel fonksiyonların gerçekleşmesini sağlayan bir organdır ve boy ya da çevre uzunluğu değerleri kişiden kişiye göre değişmektedir. Ereksiyon halinde iken 7 cm, normal durumda ise 4 cm’den kısa olması, tıbbi terimle “mikro penis” olarak bilinen durumun varlığı ile ilişkilidir. Penis boyu etnik köken, hormon dengesizliği, genetik problemler, çocukluk döneminde geçirilen bazı hastalıklar gibi sebeplerden dolayı kısa olabilmektedir. Penis boyunun kısa olması, cinsel ilişki esnasında tam bir birleşmenin yaşanmasına engel olacağı için cinsel sorunlara da yol açabilmektedir.

Normal bir cinsel birlikteliğin yaşanamaması, cinsel problemler, kişinin bedeninden endişe duyması, özgüvende azalma gibi nedenler; penis büyüme operasyonlarına olan gereksinimi meydana getirmektedir.

Penis büyütme operasyonu yaptırmak amacıyla başvuran birçok erkeğin penis boylarının normal standart değerler içerisinde olduğu bilinen bir gerçektir. Penis boyunun standart ölçülerde olması, büyütme operasyonlarını gereksiz kılmamaktadır. Bireyin; standart boyutta olan penisinden hoşnut olmaması da bu işlemin yapılması için önemli bir nedendir.

 

Penis büyütme mümkün müdür?

Penis çevresinin kalınlaştırmak için yapılan tekniklerde 2  ile 6 cm arasında artış görülebilir. Penis boyunda ise 2 ile 6 cm artış gibi olumlu sonuçlar elde edilebilmektedir. Penis büyütme işlemi öncesinde istek ve ihtiyaçlarının net bir şekilde ifade edilmesi, gereken incelemelerin yapılması, operasyonun başarılı bir cerrah tarafından yapılması ve beklentinin imkanlar dahilinde olması gibi etkenler başarını oranını arttıracaktır.

 

Penis büyütme nasıl yapılır?

Penis büyütme operasyonunu yapacak cerrah ile hastanın birebir görüşmeler sağlaması ve sağlıklı bir iletişim ortamının kurulması oldukça önemlidir. Bu aşamada hasta; ameliyatın sonrasında istediği sonucu alacağı veya alamayacağı konusunda bilgilendirilmelidir.  Penis cerrahisi uygulanacak bireyin, bu işlem için uygun bir aday olması gerekmektedir. Kişinin tıbbi geçmişi istenmeli, ameliyat ile ilgili potansiyel fayda ve riskler detaylandırılmalıdır.

Penis büyütme operasyonları lokal anestezi veya genel anestezi ile uygulanabilir.  Genel anestezinin ameliyat sonrasında daha fazla potansiyel risk taşıdığı göz önünde bulundurularak anestezi türüne karar verilmelidir.  İşlem öncesinde, hastanın genital bölgesini tıraş etmesi istenir.

Penoplasti ameliyatları, uzatma veya büyütme işlemlerinin uygulanmasına bağlı olarak genellikle 1-2 saat sürmektedir.

Bir uzatma işleminde, penis tabanının üzerinde küçük bir kesi yapılır ve pubik kemikten penisin üzerine kadar uzanan, onu askıya alan ligament kesilir. Bu durum, penisin öne düşmesine neden olarak dışardan görünüşünü yaklaşık %20 oranında uzatır. Uzatılan oran bireysel olarak değişir.  Ligament, daha sonra aşağıya tekrar yerleştirilir ve kasık kemik bölgesinden alınan bir deri kanadı, iç penisi ileri sürmek suretiyle oluşturulan yeni uzantıyı örtmek için kullanılır. Genellikle hem iç hem de dış kesimlerde çözülebilir dikişler kullanılır, ancak bazı cerrahlar birkaç hafta sonra çıkarılması gereken normal dikişler de kullanılabilir. Bu uzatma işlemi yalnızca penisin ereksiyon halinde olmayan uzunluğunu etkiler ve penis, ereksiyon esnasında aynı boyutta kalır.

Penisin çevresini kalınlaştırma operasyonu ise, karın veya uyluk bölgesinden alınan yağların enjeksiyon yöntemiyle penise aktarılmasını içermektedir. Liposuction prosedürü ile alınan yağ penise enjekte edilerek insizyon izleri önlenir ve gereken iyileşme süresini azaltılır. Penis çevresi bu yöntemle yaklaşık %30 oranında arttırabilir. Kalınlaştırma, penisin hem sarkık hem de dik durumunda görülebilir olacaktır.

Büyütme prosedürü ile penise enjekte edilen yağın bir kısmının ilk birkaç ay içerisinde vücut tarafından emilmesi riski vardır. Bu nedenle, operasyon esnasında gerekenden daha fazla yağ enjekte edilebilir veya yaklaşık 6 ay sonra operasyon tekrarlanabilir.

 

Penis büyütme fiyatları nelerdir?

Her cerrahi işlemin birtakım maliyeti bulunmaktadır. Özellikle penis büyütme gibi kişiye özel şekillendirilen ve ihtiyaçlara göre yönetilen operasyonlarda tüm ayrıntılar önceden belirlenmelidir.

Penis büyütme işlemi yaptırmak isteyen bireylerin öncelikle alanında uzman ve deneyimli cerrahlar ile görüşmesi gerekmektedir. Gerektiği şekilde yapılan operasyonlar sonrasında oluşabilecek görünüş bozukluklarının yanı sıra, cinsel fonksiyonlarda da istenmeyen sonuçlar meydana gelebilmektedir. Yetkili olmayan sağlık kuruluşlarında, ucuz malzemeler kullanarak ve hijyen seviyesinden ödün vererek gerçekleşen işlemlerin oldukça hesaplı olması ciddi sağlık sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Yüksek kalitede gerçekleştirilen her tıbbi bakımın, maddi bir bedeli mevcuttur. Fiyatlandırma üzerinde en etkili olan faktör; mümkün olan en güvenli koşullarda yüksek kaliteli ameliyatı gerçekleştirmektir. Penis büyütme gibi estetik görünüm nedeniyle gerçekleştirilen ameliyatların, diğer prosedürlere kıyasla orta dereceli maliyete sahip bir işlem olduğu söylenebilir.

Penis büyütme işleminin aynı anda, hem boy hem de çevre kalınlığını arttıracak şekilde yapılıyor olması operasyonların ayrı ayrı yapılacak olmasından daha az maliyetlidir. Bunun nedeni anestezinin ve ameliyat öncesi sağlık prosedürlerinin yalnızca bir kez uygulanacak olmasıdır.

Penis büyütme fiyatları hakkında en net bilgi, sağlık merkezi ve uzman cerrah ile yapılacak olan görüşmeler sonrasında alınabilir. Kişinin ihtiyaçlarının ne olduğu ve operasyonun hangi beklentileri karşılayacağı belirlendikten sonra hesaplamalar yapılmalıdır.