Penis Büyütme Neden Önemlidir? Micropenis Nedir?

Penis Büyütme Neden Önemlidir? Micropenis Nedir?

Bu yazımızda sizlere penis büyütme ameliyatı hakkında detaylı şekilde bilgiler vermeye çalışacağız. Micropenis, çocuğunuzun yaşı ve ırkı için ortalamadan (ortalamadan) 2.5 standart sapma olan bir penisin tanımlanması için kullanılan bir terimdir. Bu, doğumda 1.9 santimetreden (3/4 inç) daha az uzatılmış bir penis uzunluğuna karşılık gelir; Yetişkinler arasında, bir mikropenis, 7 santimetre (2-3 / 4 inç) flask bir penis uzunluğu ve 12.5 santimetre (5 inç) dik bir penis uzunluğu olarak tanımlanmaktadır. Fetal gelişim sırasında, sapmalar genetik bir sapma sonucunda oluşabilir veya hormonal anormallikler tarafından tetiklenebilir.

İstatistiksel olarak, micropenis popülasyonun yüzde 0,6'sında ortaya çıkar ve nadir bir özellik haline gelir. Terim en yaygın olarak skrotum, testisler ve perine de dahil olmak üzere cinsel organların diğer tüm yapıları "normal" olduğunda kullanılır.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedenler

Gebelikte bir mikropenis gelişir ve genellikle hamilelikte belirtilen tek fizyolojik anormallik olur.

Bunun olası nedenlerinden biri gebeliğin erken döneminde düşük insan koryonik gonadotropin (hCG) üretimidir. Bu, testosteron üretmek için gelişen testisleri uyaran bir hormondur.

14 hafta sonra, penil büyümesi, testislerin Leydig hücrelerinde testosteronu da uyaran luteinize edici hormon (LH) olarak bilinen başka bir hormonun etkisine düşer. Bu fetal hormonların ikisinden birinin veya her ikisinin üretimi engellenirse, çocuğun penis uzunluğu etkilenebilir.

Genetik de bir rol oynayabilir. Mikropenise neden olan tek bir gen bulunmamakla birlikte, genel olarak androjen duyarsızlık sendromu (AIS), Klinefelter sendromu, Turner sendromu ve Down sendromu gibi kromozomal bozukluklarla bağlantılıdır.

Dietilstilbestrol (DES) gibi östrojen bazlı doğurganlık ilaçlarının, erken gebelikte alındığında normalden daha küçük penis boyutuna neden olabileceğine dair kanıtlar da vardır. Çevresel kirleticiler daha az yaygın bir neden olsa da, bazı araştırmalar hamilelik sırasında klorlu pestisitlere maruz kalmanın erkek bebeklerde mikropenise ve diğer genital anormalliklere neden olabileceğini göstermektedir.

Teşhis
Yenidoğanlarda, doktorun micropenis teşhisi yaparken bebeğin penisini doğru şekilde ölçmesi çok önemlidir. Penisin bir cetvele paralel yerleştirildiği sarkık bir penis uzunluğunun (FPL) aksine, erkekler ve erkeklerdeki dik penis uzunluğuyla daha yakından ilişkili olduğu için uzatılmış bir penis uzunluğu (SPL) kullanılmalıdır.

Bunun için doktorun pubise karşı dik bir şekilde sıkıca tutturulmuş sert bir cetvel tutması gerekir. Daha sonra penis, kenarların (başın) hemen altında kaliperler ile tutulur ve ağrısız olarak maksimum uzunluğuna gerilir. Penisin üzerine yerleştirilebilen ve organı tamamen gerilmiş uzunluğa kadar emebilen yeni şırınga benzeri araçlar da mevcuttur.

Potansiyel olarak etkili bir tedavi için fırsat sunduğu için bebeklerde bir mikropenisin doğru şekilde belirlenmesi çok önemlidir. Doktor ayrıca, hipofiz bezi veya hipotalamus ile ilgili problemler de dahil olmak üzere yaygın olarak bir mikropen ile ilişkili koşulları araştırmalıdır.

 

Micropenis Tanımı

1.9 santimetreden daha küçük bir SPL, tam dönem yenidoğanda, yaşlı erkekler ve erkekler için mikropenin tanısı olsa da, bir mikropenis, yaş ortalamasından daha küçük penis uzunluğu 2.5 standart sapma (SD) ile karakterize edilir.

İlke olarak, John Hopkins Üniversitesi'nden Harriet Lane El Kitabı micropenis'i şu şekilde tanımlamaktadır:

6 ila 12 ay: 2,3 santimetreden daha az (0,9 inç)
1 ila 2 yıl: 2,6 cm'den az (1,02 inç)
2 ila 3 yıl: 2,9 cm'den az (1,14 inç)
3 ila 4 yıl: 3,3 santimetreden az (1,3 inç)
4 ila 5 yıl: 3,5 santimetreden az (1,38 inç)
5 ila 6 yıl: 3,8 santimetreden az (1,5 inç)
6 ila 7 yıl: 3,9 cm'den az (1,54 inç)
7 ila 8 yıl: 3,7 santimetreden az (1,46 inç)
8 ila 9 yıl: 3,8 santimetreden az (1,5 inç)
9 ila 10 yıl: 3,8 santimetreden az (1,5 inç)
10 ila 11 yıl: 3,7 santimetreden daha az (1,46 inç)
Yetişkin: 9,3 santimetreden az (3.66 inç)
Erkeklerin ergenliğe yaklaştıkça, ortalama penis büyüklüğündeki 7 yaşındaki değişimler gelişimdeki farklılıklardan kaynaklanmaktadır. Ergenlik ile, mikropenileri sadece santimetre ile tanımlamak çok daha zor hale gelir; ergenlik tamamlanana kadar algoritmik hesaplamalar gereklidir. Penis büyütme ameliyatı bu durumda tercih edilebilir bir operasyondur.

Erkeklerde Farklılıklar

Bir mikropenisin klinik tanımı tanı için kesin bir yol haritası sunarken, her zaman böyle değildir. Bu özellikle 8 yaş üstü çocuklar için geçerlidir.

Aslında, az gelişmiş bir penis yüzünden penis büyütme ameliyatı ebeveynleri tarafından getirilen çoğu aldatıcı erkek çocuklarında nadiren micropenis vardır. Çoğu durumda, oğlan ya gecikmiş ergenlik yaşar, şişmanlık (aşırı kasık yağ ile penis uzunluğunu gizler) ya da basit bir şekilde normal penise kıyasla daha büyük bir çerçeveye sahiptir.

Bu gibi durumlarda, "göze çarpmayan penis" terimi daha uygun şekilde uygulanabilir. Penoscrotal dokuma (örneğin, skrotumun penisin alt tarafına kadar uzandığı kreatinin) gibi konjenital koşullara sekonder olabilir

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir