Vajinoplasti

Vajinoplasti Nedir? Vajinoplasti operasyonları iç genital bölgeye yönelik yapılan estetik operasyonlardan biridir.

Güzellik, her insanın arzusundan biridir. Her insan, özellikle kadınlar kendilerini güzel hissetmek ister. Bu nedenle, bir kadın vücudunu bilmeli ve güzelliği bir bütün olarak algılamalıdır. Son zamanlarda dünya çapında giderek yaygınlaşan ve popüler hale gelen bu ameliyatlar, genital bölgelerinin görünümünden memnun olmayan herhangi bir kadın üzerinde yapılabilir. Kadınların cinsel sorunlarının / komplikasyonlarının bir kısmı psikolojikken, cinsellik fonksiyonel ve estetik kaygılardan da etkilenmektedir.

Genital bölge ile ilgili bir sorun, kişinin kendisi ve / veya kişinin cinsel partneri ile cinsel olarak işlevsel sorunlara (cinsel sorunlar) yol açabilir. Sonuçta cinsellik, iki bireyin topluca yaşadığı bir şeydir. Bu tür işlemlere sahip olmak isteyen bireylerin ayrıntılı tıbbi geçmişi alınmalıdır. Örneğin; vajinası geniş olan bir kadın, cinsel birleşme sırasında (vajina ve penis cinsel birleşme) erkek partnerde daha az zevke yol açacaktır. Kadın vajinasında penisin dolgunluğunu hissetmek isterken, erkek partner penis üzerindeki baskı hissini arar (kozmetik penis ameliyatları / prosedürleri).

Bu sefer kadın öz güven kaybı yaratabilir. Hem erkek hem de kadın bireylerin cinsel sorunlarına yol açabilir. Örneğin; labia adı verilen vajinanın daha büyük iç dudaklarına sahip olma durumu vajinal yolu tıkayabilir ve cinsel ilişkiyi zorlaştırabilir. Bu örnekleri vermemin nedeni, bu ameliyatların sadece estetik nedenlerle değil, işlevsel bir sorunu ve dolayısıyla ortaya çıkan cinsel sorunları çözmek için yapıldığını göstermektir.

Sistosel (mesane prolapsusu) ve rektosel (rektum prolapsusu) daha mekanik bozukluklar olsa da, genital estetik ameliyatlarla kombine edilebildikleri için bunları bu konuya dahil ettim.

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir?

• Vajinoplasti (vajinal kasılma) • * Labioplasti (labia minora estetiği) • Labia majora dolgusu (labia majora estetiği/dolgusu) * Genital ağartma (lazer genital ağartma) * Lazer vajinal gençleştirme * Lazer üriner inkontinans tedavisi • G-noktası atış • Klitoris Estetiği (klitoral hudoplasti) • Sistosel ve Rektosel Onarımı

VAJİNOPLASTİ

Vajina, yaklaşık 8-9 cm uzunluğunda bir iç kanaldır, koitusun meydana geldiği, gerilebilen ve kas dokusundan oluşan dişi bölgedir. Vajinayı çevreleyen kaslar yaş, konjenital gevşek vajinal doku, doğum, jinekolojik operasyonlar ve sık cinsel birleşme gibi faktörlere bağlı olarak gevşer ve zamanla daha az sıkılaşabilir. Vajina, herhangi bir doğum ve genç yaşına rağmen bazı kadın bireylerde yapısal olarak normalden daha geniş olabilir. Geniş bir vajina penisi tamamen kuşatamaz ve hissedemez. Cinsel partnerin penisi üzerindeki baskı hissi daha az olur. Bu daha sonraki aşamalarda anorgazmi adı verilen orgazm olamama gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle, cinsel ilişki sırasında erkek ve kadın partnerin keyfi de azalır. Bu, zamanla daha da büyüyerek eşler (cinsel eşler) arasında ciddi sorunlara neden olabilir. Cerrahi vajina kasılması veya başka bir deyişle vajinoplasti operasyonu sonucunda oldukça hoş sonuçlar elde edilebilir. Ameliyat yaklaşık 30-40 dakika sürer. Genel, spinal veya lokal destekli sedasyon ile uygulanabilir. Vajinanın geniş kısımları çıkarılır, altındaki kas dokusu onarılır ve kesilen kenarlar estetik olarak onarılır. Ameliyattan sonra bir aylık cinsel yoksunluk reçete edilir.

Doktorumuz sorunlarını dinlemek, yo incelemek ve operasyon planı hazırlayacak. Doktorunuza tam olarak ne istediğinizi ve sorunlarınızı açıklamanız çok önemlidir.

Vajina beyazlatma herhangi bir kesi yapılmadan ağrısız, yara izi bırakmayan bir işlemdir ve sosyal hayatı etkilemez. Bölgenin hassasiyeti nedeniyle lokal anestezi kullanılabilir. Özel olarak tasarlanmış probu ile bölgeyi tarayan lazer, koyu renkli melamin tabakasını hedefler, cilt dokusunun pigmentasyon problemini giderir ve rengi aydınlatır. Vajina beyazlatma işlemi 15 dakikalık bir seansta tamamlanır.

Süre, durumunuza ve sorunlarınıza bağlıdır. Yaklaşık 2 saat sürer.

Birkaç günlük dolgunluk hissinin yanı sıra, acı verici bir işlem değildir.

Yaklaşık yedi ila on gün sonra cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Tam doku iyileşmesini sağladıktan sonra cinsel ilişkiye girmenizi öneririz.

Vajinal estetik, en yaygın kadın genital prosedürlerinden biridir. Kadınlar çoğunlukla cinsel hazzı artırmak veya arttırmak istediklerinde bu ameliyatları tercih ederler. Bununla birlikte idrar kaçırma gibi sağlık sorunlarının tedavisinde vajinal estetik de kullanılmaktadır.