Penis Büyütme

Penis Büyütme Nedir, Nasıl Yapılır, Uzunluğu Ne Olmalı?
İlerleyen tıbbi çalışmalar; sağlık sorunları nedeniyle yapılan cerrahi operasyonların yanı sıra, görünüm ve işlevsellik kazandırma amaçlı olarak yapılan birçok işleme de imkân tanımaktadır. Bu işlemlerden biri de, penis büyütme operasyonlarıdır. Penis büyütme konusunda karşılaşabileceğiniz bütün olası sorunları bu makalemizde bulabilirsiniz.

Penis Büyütme

Erkek dış genital organı, erkeklerde idrarın vücuttan atılmasını sağlayan ve cinsel işlevleri yerine getiren bir uzuvdur. Anatomik bakımdan sertleşebilir süngersi bir yapıdadır; kolajen maddesi bakımından ise oldukça zengin ve yapısal proteinler barındırmaktadır. İdrarın vücuttan atılması esnasında sağlık sorunlarına çok nadir olarak rastlansa da, cinsel işlevin yerine getirilememesi ile sıkça karşılaşılmaktadır.

Erkek Genital Organ kısalığı veya inceliği erkeklerin cinsel sorunlarından biri, belki de en önemlisidir. Genital organın normal boyutlarda olmaması, şekil bozuklukları, olması gerekenden daha ince olması gibi sorunlar erkeklerce dile getirilen problemler arasında yer almaktadır. Günümüzde tüm bu sorunlar erkek genital cerrahi teknikleriyle ortadan kaldırılmakta, bireyin tüm kaygıları eksiksiz giderilmektedir. Bu tür cerrahi operasyonların ana fikri, genital organ boyunun uzatılması ve çevresinin kalınlaştırılmasıyla peniste estetik bir görünüm kazandırmaktır.

Genital Organ, Erkeğin dış genital bölgesinde yer alan, üreme ve idrarın vücuttan atılması görevlerini yerine getiren bir uzvudur. Erkek genital organı görevlerinden biri olan cinsel birleşme işlevi ancak erkek genital organının yeterli boyutta ve erekte olabilmesi ile mümkündür. Anatomik olarak süngersi ve sertleşebilir bir yapıya sahip olan erkek cinsel organının normal ölçülerden kısa olması durumunda idrarın dışarı atılması ile ilgili sorunlar yaşanmamakla birlikte, cinsel aktivitenin gerçekleştirilmesinde sorunlar yaşanabilmektedir.

Erkek genital organının ereksiyon haline gelebilmesi ve yeterli boyutta olması cinsel birleşme için gereklidir. Genital organın içindeki erektil doku, cinsel uyarılma esnasında sertleşme ve büyüme sağlanması amacıyla kanla doldurulur. Böylece, organın büyüklüğü artar ve sertleşir. Organın ereksiyonu, cinsel ilişki sırasında spermlerin kadının üreme sistemine daha kolay ulaşmasına yardımcı olur.

Birçok erkek, ereksiyon esnasında cinsel organının büyüklüğü ile ilgili endişe duymaktadır. Yapılan araştırmalara göre; cinsel organının boyutunun ideal olduğunu düşünen erkeklerin oranı %45 civarındadır. Büyük bir topluluk için, organ boyu uzunluğu yetersizdir. Boyutunu arttırmaya yardımcı olarak alternatiflerin mevcut olduğu düşünülse de, bu amaca yönelik işe yarar tek yöntem ameliyattır. Cerrahi tekniklerin kullanımıyla birlikte cinsel organın uzunluğu ve kalınlığı arttırılabilmektedir.

 

Operasyonlar son zamanlarda çok fazla tercih edilirken bu operasyonların nasıl yapıldığı veya aslında cinsel organ hakkında bilinmesi gereken bilimsel gerçekler konusunda daha ayrıntılı olarak bu yazımızda bilgi vermeye gayret göstereceğiz. Erkeklerin özellikle gerek fizyolojik gerekse psikolojik olarak etkilenmesinin nispetinde aslında bunlar artık operasyon el olarak çok rahat çözülebiliyor.

 Penis Büyütme Nedir?

Kısa ve ince yapıları sebebiyle oluşan sorunların ortadan kaldırılması amacıyla uygulanan yöntemlerdir. Yapılan cerrahi müdahale sonrasında cinsel organ boyunda yaklaşık 2-5 cm büyüme sağlanabilmekte, çevresi kalınlaştırılarak dolgun görünüm kazandırılmaktadır.

 Penis Büyütme Operasyonu Detayları

Genel anlamda bakıldığında dünyada en çok bıçak altına yatan ülke Almanya olarak karşımıza çıkıyor. Burada insanlar bu tip operasyonları tercih ediyorlar. Tabii ki günümüzde bitkisel olarak veyahut da vakumlu pompa yöntemi ile bu sonucu alabileceğini düşünenler var. Ancak burada net söylemek lazım ki kesinlikle vakumlu pompa yöntemi ya da çeşitli ilaçlar aslında bilimsel olarak sağlık örgütlerince onaylanmamaktadır.
Vakumun zaten organ sadece çevresindeki kan damarlarını açtığı ve kısa süreli görüntüye sebep olduğu bilinmektedir. Ancak ilerleyen süreçte bu durum çok daha ciddi sıkıntılara sebep olabilmektedir. Ayrıca bilimsel olarak yapılan araştırmalara göre sigara vücuttaki kan ve damar dolaşımını negatif şekilde etkilediği için cinsel organ küçülmelerine neden olduğu da bilinmektedir.
Dünya çapında %35 erkeğin kesinlikle cinsel organından memnun olmadığını söyleyebiliriz. Yapılan araştırmada 17.000 kişi üzerinde yapılan deneyde %35'i karşımıza çıkmaktadır. Ortalama cinsel organ boyu normalde 12 santimetre üzerindedir. 12 santimetreyi geçen cinsel organ boyu normal kabul edilir. Ancak operasyon sayesinde biraz daha uzama sağlanabilmektedir.

 

İdeal Penis Uzunluğu Ne Kadar Olmalıdır?

Erkek çocuklarında doğumdan sonra yaklaşık 2 cm ölçüsünde olan boy, ergenliğe geçişten önce yaklaşık 6 cm uzunluğa, ergenlikte ise erekte haldeyken 12,9 ila 14,5 cm uzunluğa sahipse normal boyut olarak kabul görmektedir. Erekte olmamış haldeki boyutu da, 8,6 cm ile 9,3 cm arasında olmalıdır. Cinsel organın daha küçük boyutlarda olması halinde gerekli işlevleri yeterince yerine getirememesi durumu ortaya çıkmaktadır. Küçük organ cinsel ilişkideki en büyük sorunlardan biridir.

Bu durum bireyin estetik ve haz kaybı yaşamasına sebep olduğu gibi, partnerinin de cinsel aktiviteden zevk alamamasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlar sebebiyle ortaya çıkan sonuçlardan biri de, bireyin psikolojik olarak kendini kötü hissetmesi ve cinsellikten giderek uzaklaşmasıdır. Boyutuyla ilgili tüm endişeler, ameliyat ile yapılan müdahaleler sonrasında giderilmektedir. Ameliyatlar iki farklı yöntemle yapılarak ihtiyaç duyulan boyut elde edilebilmektedir. Bu tür ameliyatların başarılı olması, cerrahi müdahaleyi yapacak olan hekimin bilgi ve tecrübesiyle yakın alakalıdır.

Erkek Cinsel Organı 4 ayrı bölümden oluşmaktadır:

  • Baş Kısmı; 

Organın uç bölgesidir ve bu bölgede bulunan glans, açık renkli doku ile kaplıdır. Sünnet işlemi esnasında glansı örten deri cerrahi ile çıkarılır.

    • Corpus Cavernosum;

Organın kenarları boyunca uzanan iki doku sütununa verilen addır. Ereksiyon esnasında bu bölüm kan ile dolarak ilişki esnasında büyümesini sağlar.

  • Corpus Spongiosum;

Genital Organın önünden geçen ve glans bölümünde sonlanan süngerimsi doku kolonudur. Bu bölüm, ereksiyon sırasında kanla dolar ve içinden geçen idrar yolunu açık tutar.

  • Üretra

İdrarın vücuttan dışarı atıldığı bölümdür. Ölçümü, doğru tekniklerle yapılmalı ve tüm bölgelerini kapsamalıdır. Ölçüm aleti, başlangıç noktası olarak kasık ile genital organın birleşim noktasına getirilmeli ve baş kısmına dek uzatılmalıdır. Ölçüm aletindeki sıfır noktası doğru ayarlanmadığı takdirde, birkaç milimetrelik eksik hesaplama yapılabilir. Ayrıca, erektil hali ve erektil halinde olmayan ölçümü arasında büyük sapmalar mevcuttur.

Erektil olmayan genital organın uzunluğu ortalama 8,6 cm ile 9,3 cm arasındadır Erektil halde penisin ortalama uzunluğu ise 12,9 cm ile 14,5 cm arasındadır. Erektil penil ortalama çevresi 8,8 cm ve 10 cm civarındadır.

Uzunluğu Neye Göre Farklılaşır;

Erkeklerde cinsel organ uzunluğunu etkileyebilen birçok faktör bulunmaktadır:

Yaş,

Genetik

Irk,

İklim,

Köken gibi etkenler boyutta rol oynayabilmektedir

 Penis Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Penis büyütme operasyonlarından biri Ligamentolizis tekniği olarak bilinen ve hastanın penisini yukarı doğru bağlayan ağların serbestleştirilmesi şeklinde yapılan cerrahi müdahaledir. Bu teknik kullanılarak penisi içerisindeki kısım dışarı çıkarılmakta, vücutta uzama sağlayabilmesi için V-Y plasty adı verilen uzatma tekniğiyle cilt kapatılmaktadır.

Diğer yöntem de, organ gövdesinin leğen kemiğine birleşik olan kısımdan kurtarılması şeklindedir. Bu işlem sırasında gövde içerisinde bulunan asıcı bağ dokusu kesilmekte, ortaya çıkan boşluk penisi olduğundan daha uzun görünmesini sağlamaktadır.
Ameliyatlarının orijinal versiyonu olan bu tekniğin kullanılmasıyla yapılan ameliyat sonrasında sertleşme sorunu, hissizlik, kısırlık, sperm üretiminde azalma veya idrara çıkamama gibi sorunlar görülmez.

Penis Nasıl Kalınlaştırılır?

Kısalık sebebiyle cerrahi müdahale yöntemlerini tercih eden erkeklerin kalınlık ile ilgili sorunları da, cerrahi teknik içermeyen yöntemlerle çözülebilmektedir. İnceliği de en az boyu kısalığı ile eşit ve önemli sorundur. Çünkü kadının vajina dudaklarının uyarılması ve orgazmın başlangıcı, organın kalın olması ile mümkün olabilmektedir.

Uzunluğu normal olmasına rağmen ince yapıya sahip olan erkekler de, cinsel ilişki sırasında partnerlerinin acı çektiği ve zevk alamadığı yönünde şikâyetler ile kalınlaştırma operasyonu talep etmektedir.

Başka yöntemi ise, bireyin kendi vücudunun başka bölümünden alınan yağın enjekte edilmesidir. Vücuda verilen yağın bir miktarının vücut yapısına bağlı emilmesi sebebiyle verilen yağ miktarı ikinci enjekte işlemine göre biraz daha fazladır. İkinci enjeksiyon yapıldıktan sonra kalınlık beklentileri karşılayan seviyede elde edilmektedir.

Kimler Büyütme Ameliyatı Olabilir? 

Hasta talepleri doğrultusunda yapılan ve organın fonksiyonel yapısına etki etmeyen ameliyatlardır. Ameliyat sonrasında ameliyat sebebiyle oluşan herhangi fonksiyon eksilmesi veya gerilemesi yaşanmaz. Bu operasyonlar 18 yaşını doldurmuş olan tüm bireylere yapılabilmektedir. Bu tür ameliyatlar sadece kısa ve ince olanlar tarafından değil, boylarını uzatmak ve kalınlaştırmak isteyen bireylere de uygulanabilmektedir. Cinsel ilişkide cinsel organın hem boyu hem kalınlığının etkili olduğu düşünüldüğünde, her iki işleminde birlikte yaptırılması bireye öz güven kazandırmaktadır.

Penis Kısalığının Nedenleri Nelerdir?

Birçok farklı sebebe bağlı olarak görülebilmektedir. Bunlar arasında ilk sırada bireydeki hormon düzensizlikleri yer almaktadır. Bunun dışında,

Aşırı kilolu olmak
Dokuya zarar verecek kaza veya ameliyatların yaşanması
Kromozom bozuklukları cinsel organ kısalığı sebepleri arasında yer almaktadır.

Cinsel Organ boyunun yanlış ölçülmesi de bireyin cinsel organını küçük olarak algılamasına sebep olabilmektedir. Cinsel organ ölçümlemesi yapılırken göbek bölümündeki yağ tabakasının bastırılması ve metrenin penis ucu hizasında tutulması doğru ölçüm şeklidir.

penisbuyutme

Boy Uzatma İlaçları İle Sonuç Alınabilir mi?

Özellikle sanal ortamlarda yoğun olarak tanıtılan en yaygın tehlikelerden biri penis büyütücü hap ve ve kremleridir. Penisin boyunun değiştirilmesi için anatomik yapısının değiştirilmesi gerekir. Hap veya krem gibi ürünlerin, penisin yapısını değiştirebilecek hiçbir etkisi bulunmamaktadır. Bu ürünlerin çoğunluğu tamamen etkisizdir veya karmaşık şekerler, multi vitaminler gibi temel bileşenlere sahiptir.

Penis büyütme adı altındaki bazı ürünler, erektil disfonksiyon tedavisinde kullanılan PDE-5 inhibitörlerine veya diğer ilaçlar da içerebilir. Bu ürünler daha sert ereksiyona neden olabilir, bu nedenle daha büyük bir yanılsaması yaratır.

Genellikle standart ereksiyon indükleyici haplardan daha az etkili olan ve denetimsiz üretim tesislerinde imal edilen ürünlerin toksik madde içerme oranı da oldukça yüksektir.
Söz konusu haplarının hiçbiri bilimsel olarak test edilmemiştir ve güvenirliği kanıtlanmamıştır. Cinsel Organ boyutunu uzatmak isteyen kişilerin, deneyimli doktorlara danışmaları ve etkisi yüksek olacak tedavi seçeneklerini değerlendirmeleri gerekmektedir.

Penis Operasyonu Neden Yapılır?

Operasyonların temel amacı, erkeğin cinsel organının cinsel ilişki esnasında yeterli boyutta olmasıdır. Aynı zamanda kısalık nedeniyle fiziksel görünüşlerinden olumsuz yönde etkilenen ve cinsel deneyimlerini geliştirmek isteyen erkekler için yapılan işlemdir. Yapılan çalışmanın bulguları, erkeklerin kendileri hakkındaki genel izlenimlerini etkileyebileceğini de göstermektedir. Deneyimli ve alanında uzman bir cerrahın uygulamasıyla başarılı sonuçlar elde edilebilmektedir.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Tüm erkeklerde genital organın bir kısmı dışarıdan görünmez, vücudun içinde uzanır. Vücudun içerisindeki bu gizli kısım, kasık kemiğine ligamentolizis adı verilen doku ile bağlıdır. Bu doku, organın işleyişinde hiçbir rol oynamamaktadır. Ancak organın doğal eğilimi olan aşağı doğru değil, yukarı dönük ereksiyonun korunmasına yardımcı olmaktadır.
Ligamentolizis, işleminin temelidir ve bu cerrahi prosedür, bazı ligamentlerinin kesilmesini içerir.

Böylece gizli olan kısım dışarı çıkarılarak, görünür kısmın artması amaçlanır. Operasyonda bağların kesilmesinden sonra bir boşluk oluşturulur ve bağın yeniden bağlanmasını önlemek için hasta dokusunun ya da başka cerrahi malzemenin boşluğa yerleştirilmesi önemlidir. Standart bir ligamentolizis işleminde, penisin üzerindeki kasık bölgesinde bir kesi yapılır ve genellikle yara izi kalır. Estetik açıdan daha iyi sonuçlar veren, gözle görülebilir herhangi bir iz oluşmasına neden olmayan skrotum veya penis şaftının üstünden gizli kesiler yapılarak da gerçekleşebilir.

Penis uzatma için yapılabilen diğer işlem ise, vücudun diğer bölümlerinden alınan yağın penise enjekte edilmesidir. Bu operasyonda enjekte edilen yağ miktarı biraz fazla verilir. Bunun nedeni; vücudun enjekte edilen yağın bir kısmını emmesidir. İkinci enjekte işleminde istenilen kalınlığa kısa sürede ulaşabilmektedir.

Kasık bölgesindeki yağ oranının fazla olması sebebiyle kısalığın mevcut olması durumunda ise, alt karın bölgesinden fazla yağın alınması tercih edilebilir. Genellikle 1 gün kontrol altında tutulan hasta, ertesi gün taburcu edilir. Genel anestezi kullanılarak yapılan ameliyatlar sonrasında kısa süreli azda olsa ağrı ve acı hissi olması kabul edilmektedir. Özellikle ameliyat sonrası ereksiyon esnasında ufak ağrılar söz konusu olmaktadır. Ancak geçici ağrıdır.

Operasyona Kimlere Uygundur?

Gerçekçi beklentileri olan hastaların işlem sonrasındaki memnuniyet oranı daha yüksek olacaktır. Penis Büyütme operasyonu yaptırmak isteyen erkeklerin çoğu, ortalama büyüklüğüne sahiptir. Fakat bu işlemin uygulanması için çeşitli nedenler bildirmektedir. Bu nedenlerin operasyon için uygun olmadığını değerlendirmek yerine, hastanın isteklerini yönlendirmek daha önemlidir.

Kısalık yaşayan erkeklerin birçoğu psikolojik stres yaşayabilir ve bu da zayıf ereksiyonlara neden olabilir. Hatta çoğunlukla özgüvenini yitirebilir. Tedavi sonrası ise bu sıkıntılar tamamen son bulmaktadır.Operasyon için üst yaş limiti yoktur, fakat 18 yaşın altındaki erkekler için uygun değildir. Gelişiminin tamamlandığı 20 ile 30 yaşları arasında yapılması daha sağlıklıdır.
Operasyonu sonrasında alınacak bireysel sonuçlar hastanın anatomisine bağlıdır. Hasta için uygun görülen yöntem ve doğru teknikler kullanılarak yapılan ameliyatlarda, 2 ile 5 cm arasında artış beklenir.

Ameliyat Sonrası İyileşme

Ameliyat sonrası iyileşme süreci de,bu tarz operasyonlarda tedavinin parçası olarak kabul edilmektedir. Tarafımızca hastaya verilen talimatlara ve bakım yöntemlerine uygun hareket edildiği takdirde alınan sonuçlar daha başarılı olacaktır.Operasyondan yaklaşık iki hafta sonra, hekimin onayı ile birlikte gerdirme egzersizlerine başlanması önerilir. Bu egzersiz,peniste geri çekilmeyi önleyerek erektil erektil halde daha fazla uzunluk kazanmasını sağlar. Yağ enjeksiyonu yapılarak gerçekleştirilen boy uzatma operasyonlarında penis şaftına birkaç hafta boyunca günlük olarak hafifçe masaj yapılması gerekir. Böylece, kan akışı hızlanır ve yağın kalıcılığı artar.

Sağlıklı bir yaşam tarzının benimsenmesi, operasyonlar sonrasında önemlidir. Alkol ya da sigara gibi zararlı alışkanlıklardan kaçınmak ve sağlıklı beslenmek iyileşme sürecine olumlu etkiler sağlayacaktır. Yaklaşık 4 hafta boyunca cinsel ilişkide bulunmaması da dikkat edilmesi gereken husustur. Ameliyat sonrasında, önceden yaşanan olumsuz psikolojik durumlar, düzene girmektedir. Hastalarımızın neredeyse tamamından duyduğumuz, erken boşalma, geç boşalma, ereksiyon olamama, öz güvenini yitirme, kendini yetersiz görme gibi sorunlar ortadan kalkmaktadır.

Penis Ameliyatı Fiyatı Nedir?

Başarılı bir operasyon için yapılması gereken ön hazırlık süreci oldukça önemlidir. Güvenilir, bilgi ve tecrübeye sahip sağlık merkezi ve deneyimli bir hekim ile gerçekleştirilen operasyonlarda memnuniyet oranı da yüksek olacaktır. Öncelikle tedavi için uygun bir aday olunduğunun değerlendirilmesi için herhangi bir sağlık veya anatomik sorun olup olmadığını belirlemek gerekir. Fiziksel muayene, genel sağlık durumu, vücut kitle indeksi düzeyi, organın anatomisi ve geçmiş tedavi öyküsü değerlendirilmelidir. Tüm bu kriterlerin sonucunda tedavi şekline karar verilmelidir.

Öncesinde asıl olan bu ameliyatla uzatma  operasyonu yapılacak olan işleme göre karar verilir. Burada doktorunuzla görüşmek ve doktorlardan bilgileri almak daha doğru olacaktır. Sonuç itibariyle yapılacak olan müdahalenin durumuna göre her an değişebilir. Çünkü sadece uzatma veyahut ta kalınlaştırma işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Bu işlemlerin kendine göre farklı sistemleri bulunmaktadır.

Az önce de bahsettiğimiz sistemler dâhilinde sizler de istediğiniz sonuçlara çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz.Tedavi öncesi aşamada değerlendirilmesi gereken diğer etken, operasyonun maliyetidir. Bireysel cerrahi masrafları; hasta koşullarına, kullanılan ameliyat tekniklerine ve hangi cerrahi kombinasyonların yapıldığına bağlı olarak değişecektir. Cerrahi tedaviye aday kişilerin, boy uzatma ameliyatı fiyatını öğrenmek için tarafımızdan fiyat ve süreç hakkında bilgi alabilir.

Kısalığı ve İnceliği Sebebiyle Yaşanması Muhtemel Sorunlar

Cinsel organın boy ve kalınlığının belli ölçülerin altında olması halinde sağlık sorunları ve cinsel problemler yaşanması muhtemeldir. Boyunun kısalığı her şeyden önce erkekte özgüven kaybına sebep olarak bireyin karşı cinsle ilişki kurmasının önünde engel teşkil edebilmekte, birey sosyal yaşamında içe kapanık ve asosyal yaşama sürüklenmektedir.

Kısalığının sebep olduğu sorunlar: Boy sorunuyla karşı karşıya olan erkekler cinsel ilişki sırasında sahip olmaları gereken motivasyona erişmekte güçlük çekmektedir. Yetersiz kalacağı endişesiyle partneriyle yaşayacağı cinsel hazdan yoksunluk yaşanması mümkün olacağı gibi, partnerin hoşnutsuzluğu da her geçen gün artacaktır.

Penis inceliğinin sebep olduğu sorunlar: Cinsel organın ince olması da en az boyu kadar ciddi sorunlar oluşmasına sebep olmaktadır. Penis uzunluğu istenilen boyutlarda olmakla birlikte inceliği sebebiyle de büyük cinsel sorunların yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu tür durumlarda yaşanan en ciddi sorun, partnerin orgazma hazırlanması için vajina dudaklarına gerekli olan temasın yeterli derecede olmamasıdır. Bu tür sorunlar da uzman hekimlerin yaptığı ağrısız-acısız yeni tekniklerle giderilmekte, cinsel ilişki için gerekli olan penis kalınlığı sağlanabilmektedir.

 

MUTLAKA OKUMALISIN! Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları

 

 Kısalığı ve İnceliği Sebebiyle Yaşanması Muhtemel Sorunlar

Penis boyunun ve kalınlığının belli ölçülerin altında olması halinde önemli sağlık sorunları ve cinsel problemler yaşanması muhtemeldir. Penis boyunun kısalığı her şeyden önce erkekte özgüven kaybına sebep olarak bireyin karşı cinsle ilişki kurmasının önünde engel teşkil edebilmekte, birey sosyal yaşamında içe kapanık ve asosyal bir yaşama sürüklenmektedir. Penis büyütme ameliyatları ile bu tür sorunların aşılması halinde bireyin ilişkilerinde tam bir normalleşme sürecine girilmekte, estetik ve psikolojik kaygılar tamamen giderilmektedir.

Penis Kısalığının sebep olduğu sorunlar: penis kısalığı sorunuyla karşı karşıya olan erkekler cinsel ilişki sırasında sahip olmaları gereken motivasyona erişmekte güçlük çekmektedir. Yetersiz kalacağı endişesiyle partneriyle yaşayacağı cinsel hazdan yoksunluk yaşanması mümkün olacağı gibi, partnerin hoşnutsuzluğu da her geçen gün artacaktır.

Penis inceliğinin sebep olduğu sorunlar: Penisin ince olması da en az penis boyu kadar önemli sorunlar oluşmasına sebep olmaktadır. Penis uzunluğu istenilen boyutlarda olmakla birlikte inceliği sebebiyle de büyük cinsel sorunların yaşanması kaçınılmaz olmaktadır. Bu tür durumlarda yaşanan en önemli sorun, partnerin orgazma hazırlanması için vajina dudaklarına gerekli olan temasın yeterli derecede olmamasıdır. Bu tür sorunlar da uzman hekimler tarafından yapılan ağrısız-acısız tekniklerle giderilmekte, cinsel ilişki için gerekli olan penis kalınlığı sağlanabilmektedir.

Kalınlaştırma Operasyonları Öncesi ve Sonrası

Cinsel Organ kalınlaştırma operasyonları öncesinde hasta ile hekim arasında yapılan görüşmede ameliyatta kullanılacak teknik hakkında bilgilendirme yapılmakta, işlemlerle ilgili hastadan onay alınmaktadır. Bu tür ameliyatlarda fiziksel hazırlığın yanı sıra bireyin psikolojik olarak da hazır olabilmesi adına tüm soruları ve kaygıları büyük dikkatle dinlenmektedir. Sonraki aşamada birtakım tetkikler yapılarak ameliyat hazırlıkları başlatılmaktadır.

Kan tahlili

İdrar tahlili

Sedasyon kontrolü; Ameliyat öncesinde yapılan tetkiklerin yanı sıra bireyin hastalık geçmişi ve kullandığı ilaçların da doktora iletmesi büyük önem taşımaktadır. Çünkü operasyon sonrası veya operasyon sırasında olumsuz etkilerin meydana gelmesine sebep olabilecek ilaç kullanımının belli süre önce durdurulması alınacak sonucu daha başarılı kılıyor. Bireyin hastalık geçmişi de yapılacak ameliyatın seyrine olumsuz etki yapabilmekte, bazı hastalıkların güncel olarak yaşanması halinde yapılacak operasyonlar tedavi sonrasına ertelenebilmektedir. Bu tür durumlarda belli bir süre erteleme kararı alınması operasyondan daha başarılı sonuçlar alınmasına olumlu katkılar sağlamaktadır.

Penis Büyütme ve kalınlaştırma ameliyatları öncesi hastalara en az 10 gün önceden cinsel perhiz başlatmaları tavsiye edilmektedir. Ayrıca bölgenin mümkün olduğunca temiz tutulması, ameliyat sırasında ortaya çıkabilecek iltihap endişelerinin giderilmesi açısından büyük önem taşıyor. Tavsiye edilen başka husus da, ameliyat öncesi katı gıda tüketiminin minimum seviyeye indirilmesi ve aşırı sıvı tüketiminden kaçınılması yönündedir. Çünkü Mümkün olduğu kadar sindirimi kolay ve yumuşak gıdaların tüketilmesi ameliyat sırasında ve sonrasında bireyin daha hızlı bir şekilde iyileşmesine katkı sağlamaktadır.

Ameliyat öncesi içki ve sigara tüketiminin de en az 15 gün öncesinden durdurulması hekimlerce önerilmektedir. Özellikle ameliyatın yapılacağı günün öncesinde yapılan alkol tüketimi oldukça önemli risklerin ortaya çıkmasına sebep olabilmektedir. Hekim tavsiyelerine harfiyen uyulması yapılacak operasyonun başarısı ve elde edilecek sonuçların tatminkâr olması açısından son derece önemlidir. Bu sebeple ameliyat öncesi hazırlıkların eksiksiz ve büyük özenle yerine getirilmesi gerekmektedir.

Ameliyat Sonrası; 

Ameliyat öncesi bazı hassasiyetlere uyulması gerektiği gibi, ameliyat sonrası sürecin de büyük itina ile yürütülmesi büyük öneme sahiptir. Ameliyat sonrası hekim tarafından verilen tavsiyelerin eksiksiz yerine getirilmesi halinde tedavi süresi kısalmaktadır.

Ameliyat sonrasında ağrılı dönem geçirilecek olması olağan bir durumdur. Yaklaşık 1,5- 2 saat süren ameliyatlar sonrası hasta genellikle 1 gün müşahede altında tutulmakta, oluşan ağrılı durumlar verilen ağrı kesicilerle minimum seviyede seyretmektedir. Ancak ağrılar birkaç gün içerisinde tolere edilebilir seviyeye gelmekte ve kısa süre sonra ortadan kaybolmaktadır.
Ameliyat sonrası dönem de tedavinin parçasıdır. Bu sebeple hekim tarafından hastaya verilen ilaçların ve bakım yöntemlerinin birebir uygulanması gereklidir. Ameliyattan yaklaşık 2 hafta sonra hekimin muayenesi sonrasında gerdirme egzersizlerine başlaması tavsiye edilmekte, tedavi süreci sonunda yaşanan tüm olumsuzluklar ortadan kaldırılarak hastanın ideal cinsel yaşama kavuşması sağlanmaktadır.

Penis Büyütme Ameliyatı sonrasında yaklaşık 5 gün sonrasında hastanın hareket kabiliyeti kazanması beklenmektedir. Sarıların alınması sonrasında birey günlük yaşantısına dönmekle birlikte, ameliyat sonrası ilk 15 gün en hassas dönem olarak kabul görmektedir. Ancak herhangi endişeye kapılmadan tedavinin düzenli olarak devam ettirilmesi halinde en geç 1 ay içerisinde eskisine oranla daha estetik ve dolgun görünüme sahip olmaktadır. Yaklaşık 6 ay sonunda birey, görsel ve işlevsel olarak en üst performansa sahip olabilmektedir.

Ameliyat İle Ne Tür Kazanımlar Elde Edilir?

Penis Büyütme ve Kalınlaştırma ameliyatlarında alınacak sonuç, hastaya uygun tekniklerin kullanılmış olması halinde oldukça tatminkârdır. Yapılan cerrahi müdahale sonucunda boyunda 2 ila 5 cm artış olmaktadır. Özellikle sanal ortamlarda satılan ve organın büyümesi ve kalınlaştırılmasına katkı sağladığı söylenen haplar veya kremler bireylerde geri dönülmez sorunlar yaratabilmektedir.
Notlar;
Şekilde bozukluklar ile cerrahi işlemle düzeltilebilir. Operasyona başlamadan önce hastanın penisini tanıması ve şikâyetlerini dikkatli oluşturması önemlidir.

Kasım - Aralık ve kış aylarında cinsel organda iklime bağlı olarak daha kısa görülebilir.

Kasım ve Aralık ayları olan kış aylarında ölçüm mutlaka erekte olarak yapılmalıdır.

Hasta hakları kapsamında yapılan tüm işlemler bilgi güvenliği dâhilinde korunmaktadır.
Operasyon sonrasında idrar akışını engelleyen bir durum oluşmaz.

Vakum ile yapılan işlemler cinsen organ için tehdit oluşturur.

Tedavisi tamamlanan hastaların toplam işlem süresi 30 gün içinde tüm kontrolleri ile tamamlanmaktadır.

Yapılacak operasyonlar yılın 12 ayı yapılabilir ama kişinin operasyon sonrasın dikkatli olması her mevsim önem taşır.
Operasyon sonrası eğer karmaşa oluşmuşsa hasta bir süre müşahede altında tutulabilir. Eğer müşahedeye gerek
yok ise hasta aynı gün taburcu edilir.

 

Hastalarımızdan Yorumlar


Google Yorumları


Doktor


Haber


Haber


Yorum


Yorum


Yorum


Yorum


Yorum


Yorum


Yorum

Basın Neler Söyledi?

Yorum


Yorum


Yorum


Yorum


Yorum