Penis Büyütme Ameliyatı - Penis Uzatma & kalınlaştırma

Penis büyütme ameliyatı; ereksiyon esnasında penis uzunluğunu ya da kalınlığını yetersiz bulan erkeklerin tercih ettikleri bir operasyondur. Operasyonun uygulanmasından sonra, penis uzunluğu 2 ila 4 cm arasında değişim göstermektedir. Bu sebeple bu ameliyat, günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ayrıca operasyondan sonra erkeklerin son derece memnun kaldıkları bir uygulamadır. Popülerliği giderek artan ameliyat hakkında kapsamlı bilgileri sizler için bu sayfada derledik.

Penis estetiği ameliyatından sonra penis, cinsel işlevine kaldığı yerden devam edebilmektedir. Ameliyat, herhangi bir şekilde cinsel performansı olumlu ya da olumsuz yönde etkilememektedir. Tabii, ameliyatı uygulayacak hekimin tecrübesi oldukça önemlidir. Ayrıca bu ameliyatta, bütün ameliyatlarda olduğu gibi asla hafife alınmamalıdır. Bu sebeple, penis uzatma ameliyatı olmayı düşünenlerin tecrübeli cerrahlara kendini teslim etmesi, olumlu sonuçlar alması bakımından da son derece önemlidir.

Sizde, 2023 yılında penis büyütme ameliyatı için kliniğimi arayarak randevu alabilirsiniz ve bu operasyon için ön muayene sonrasında operasyon sürecini başlatabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Nedir?

Aslında penis büyütme ameliyatı, hem penis boyu uzatma hem de penis kalınlaştırma olmak üzere iki işlem olarak ele alınmaktadır. Tabii bu operasyonların her ikisini birlikte tercih eden kişiler, her iki ameliyatı aynı anda olabilmektedir. Ancak operasyon tercihe göre ayrı ayrı olarak da yapılmaktadır. Bu tercihi, operasyon için tarafımıza başvuran hastalarımız kendileri belirlerler.

Elbette, penis uzunluğundan memnun olmayan hastalarımız, ameliyat kararı vermeden önce ya ilaçlarla ya da doğal yollarla penis uzatma denemiş olabilirler. Ancak şunu da özellikle belirtmek isteriz ki; penis uzatma, kalınlaştırma, yalnızca cerrahi müdahaleyle gerçekleştirilebilir.

Aslında penis ameliyatı, ilk düşünüldüğünde erkekler için kulağa korkunç gelebilmektedir. Yalnız, kesin çözüm için ameliyattan başka bir yol tercih etmek, hastalar için zaman, para kaybı olacaktır.

Bilinmelidir ki; penisin büyütülmesini vaat eden ilaçların çoğu, kısa süreli etkiler sağlamaktadır. Ayrıca bu tarz içeriğe sahip ilaçlar, genellikle uzamaya değil kalınlaştırmaya etki etmektedir. Tabii birde, penis büyütme için kullanılan ilaçların vücuda ciddi zararları ve yan etkileri de bulunmaktadır. Bununla birlikte; cinsel performansı da kötü etkilemesi, olumsuz sonuçlarından biri olarak da karşımıza çıkmaktadır.

Penis Büyütme Egzersizleri

Penisini büyütmek isteyen çok sayıda kişi, penis büyütme egzersizlerine başvurmaktadır. Tabi bu egzersizleri yaparken dikkatli olunmalıdır. Egzersizlerden bir tanesi, penisi baş ve işaret parmaklarıyla yatay pozisyonda çekmektir. Fakat bu gibi yöntemler çok sayıda kişide işe yaramamaktadır. Uzun değil, kısa vadeli olmaktadır. Kişi anlık olarak penisinin büyüdüğünü sansa da, bu durum geçicidir. Konuyla alakalı olarak aslında pek çok web sitesinde, sadece ziyaretçi kazanma odaklı alakasız yazılar oluşturulmuştur. Bu tür konularda bilgisiz kişiler tarafından hazırlanmış makalelerde yer alan egzersizler, yarardan çok zarar verebilmektedir.

Penis Kalınlaştırma

Adından anlaşılacağı üzere penis kalınlaştırma, penisin çapının operasyonla kalınlaştırılmasıdır. Doğal yöntemlerle penis kalınlaştırma şeklinde pek çok kişi arayış içerisindedir. Ancak bu konuda penisin kalınlaştırılacağını iddia eden pek çok ürün “para tuzağı” olarak karşımıza çıkmaktadır. Penis kalınlaştırma ameliyatı genel olarak penis dolgusu, penis protezi, yağ transferi işlemlerini kapsayabilmektedir. İşlem, çiftler arasında cinsel hazzı artırma amacıyla erkekler tarafından sıkça aratılan konular arasında yer almaktadır. Operasyona yönelik daha detaylı bilgi ve penis kalınlaştırma fiyatları için iletişime geçebilirsiniz.

Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyütme yöntemleri arasında cerrahi ve cerrahi olmayan yöntemler bulunmaktadır. Kalınlaştırma ameliyatı, uzatma ameliyatı cerrahi yöntemler arasında yer almaktadır. Cerrahi olmayan yöntemler genel olarak egzersizlere dayalıdır. Kısa vadeli olmaktadır. Şok dalga tedavisi, P-shot tedavisi, vakum tedavisi, penis germe aleti, doğal büyütme farklı yöntemler arasında bulunmaktadır. Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi, bu tür yöntemlere başvurulurken oldukça dikkat edilmelidir.

Penis uzatma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Genel olarak büyütme ameliyatı, iki şekilde yapılmaktadır. Penis uzatma ve penis kalınlaştırma operasyonlarının her ikisi de, penis büyütme ameliyatıyla gerçekleştirilmektedir. Tabii, penis uzatma ameliyatı için tarafımıza başvuran hastamızın durumuna göre bir yol belirlenmekte, izlenmektedir. Kliniğimizde büyütme operasyonu için uyguladığımız farklı yöntemler bulunmaktadır. Hastalarımız için en uygun ameliyat teknikleri tercih edilmektedir. Elbette, uzatma operasyonu için farklı yöntemler vardır. Yöntemler şunlardır:

  1. Süspansör Ligament Kesilmesi,
  2. Supra-pubik Liposuction,
  3. Supra-pubik V-Y Plasti,
  4. Peno- skrotal Plasti.

Önceden de belirttiğimiz gibi; operasyondan önce, öncelikle hastamıza ön tetkikler yapılır. Hastamızın durumuna göre hangi ameliyatın uygulanacağına karar verilir.

1- Süspansör Ligament Kesilmesi

Ameliyat için en çok tercih edilen, süspansör ligamanın kesilmesi yöntemidir. Bazı hastalarımızda, penisin tamamı vücut dışında sanılmaktadır. Fakat penisin yarısı vücut içerisinde bulunmaktadır. Süspansör ligaman, penis için asıcı bir bağ dokusudur. Penisin vücut içerisinde kalan kısmı, leğen kemiğine bağlayan bu dokunun gevşetilmesiyle penisin vücut içerisinde kalan kısmı serbest hale getirilir. 

Böylelikle, penise dışarıdan bakıldığında boyunda uzama sağlanmış olur. Her ne kadar operasyonun adı süspansör ligamanın kesilmesi olarak geçse de, kesme yerine artık çoğunlukla gevşetme işlemi uygulanarak sonuç alınmaktadır. Tabii, bu operasyonun ardından penisin boyunda 2 ila 5 cm arasında bir uzama elde edilmektedir.

2- Supra - pubik Liposuction

Penisin içine gömülü olması halinde, daha uzun görünmesini sağlamak amacıyla hastalarımıza uyguladığımız ameliyat ise Supra-pubik Liposuction operasyonudur. Bazı hastalarımızda penisin boyu, pubik bölgenin yağlanması sebebiyle normalden daha kısa görülebilmektedir. Genellikle penis bölgesinin dolgun olması, penisin gömülü ve dolayısıyla kısa görünmesine neden olmaktadır.

Hastalarımız, Supra-pubik Liposuction adı verilen büyütme ameliyatı olduklarında ise gömülü görünen peniste uzama sağlanır. Çoğunlukla orta yaşta erkeklerde rastladığımız bu duruma, liposuction tekniği bir çözümdür. Liposuction’dan sonra, yağın dokusunun kalınlığına bağlı olarak peniste de takriben 1 ila 1,5 cm kadar büyüme olur.

3- Supra - pubik V-Y Plasti

Supra-pubik V-Y Plasti, pubis bölgesindeki cilt ilerletmesinin sağlandığı bir büyütme ameliyatı olarak tanımlanabilir. Operasyon tamamlandıktan birkaç ay sonra bölgeye atılan dikiş izleri azalarak kaybolmaktadır. Genel olarak ameliyat sonrasında bir kaç hafta içerisinde kesi izi kaybolmaktadır. Büyütme ameliyatları arasında en çok tercih edilen ameliyatlardan bir tanesidir.

4- Peno - skrotal Plasti

Bir diğer penis uzatma ameliyatı ise Peno – skrotal Plasti adı verilen operasyondur. Bu operasyon, penis ile skrotumun birleşiminin anormal olması halinde uygulanmaktadır. Bazı erkeklerde çok nadirde olsa rastladığımız durumlardan biri ise erkeklerin testis torbasının derisinin penise yapışık olmasıdır. Bu durumda, erkeklerin penisleri kısa görünebilmektedir. Ancak, uyguladığımız operasyon sayesinde ve operasyondan sonra hastalarımızın penis boyunda ciddi derecede uzama olmaktadır.

Peno- skrotal Plasti operasyonu ile cilt düzeltilir. Hastamızın penisinin asıl uzunluğu ortaya çıkartılır. Böylelikle peniste uzama sağlanır.

Penis Kalınlaştırma Nasıl Yapılır?

Elbette bu ameliyat sadece penis boyu uzatma ameliyatlarından ibaret değildir. Penis uzunluğundan memnun olan ancak kalınlığından şikâyetçi olan erkekler ise penis kalınlaştırma ameliyatı olmak istemektedir. Genellikle bizde, penis kalınlaştırma isteyen hastalarımıza liposuction tekniğini öneriyoruz.

Penis kalınlaştırma da 3 farklı yöntemle; yağ enjeksiyonu, kompozit doku transferi ya da dolgu maddeleri kullanılabilir. Hem en çok tercih edilen hem de en güvenilir dolgu maddesiyse hastamızın, kendisinden aldığımız dokudan elde ettiğimiz yağ greftidir. Penis kalınlaştırma isteyen hastalarımızda, öncelikli olarak bu uygulama tercih edilmektedir.

Bu uygulama esnasında, liposuction yöntemiyle hastamızın karın bölgesinden aldığımız yağ dokuları hazırlanmaktadır. Yine kendi penis çevresine enjekte edilir. Uygulamadan sonra, takriben 5 – 6 yıl kadar yağ kalıcı olabilmektedir. Enjeksiyondan sonra ilk 6 ay içerisinde, vücut yağların birazını emebilmektedir. Bazı hastalarımız bu sebeple enjeksiyonun tekrar edilmesini talep edebilmektedir. Ancak, fazla yağ enjeksiyonu soruna neden olabilmektedir.

Penis Büyütme Ameliyatı Ağrılı Bir İşlem midir?

Peki, penis büyütme ameliyatı ağrılı mıdır?

 

Peki, penis büyütme ameliyatı ağrılı mıdır? Hayır. Ameliyat, anestezi uygulanarak yapılan bir operasyondur. Dolayısıyla hastalarımız ameliyat sırasında ağrı & acı hissetmezler. Ancak, ameliyatta uyguladığımız yönteme bağlı olarak ameliyattan sonra ağrı ya da acı hissedilebilir.

Genellikle penis kalınlaştırmadan sonraki ilk haftada hastalarımızın karın bölgesinde ağrı olabilmektedir. Bu da, liposuction ile hastalarımızın karın bölgesinden yağ alınmasındandır. Tabii, bu tür durumlarda bizimle iletişime geçebilirsiniz ve reçete edeceğimiz ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Ayrıca, penis uzatma ameliyatından sonra ise hastalarımızın peniste ya da penis bölgesinde ağrı yaşaması rastlanılan bir durum değildir.

Penis Büyütme Ameliyatından Sonra İyileşme Süreci

Peki, penis büyütme ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıl olur? 

Peki, büyütme ameliyatından sonra iyileşme süreci nasıl olur? Ameliyat tamamlandıktan sonra hastamız aynı gün içerisinde taburcu olabilmektedir. büyütme ameliyatından sonra dokularda iyileşme ortalama 3 hafta sonra görülmektedir. Ameliyat olduktan hemen sonra, kesinlikle duş alınmaması gerekmektedir. Özellikle ilk bir hafta, duştan, saunadan ve güneşlenmeden uzak durulması gerekmektedir.

Ameliyat sonrası ilk bir hafta araç kullanımından kaçınılmalıdır. Seyahat etmekten uzak durulmalıdır. Ancak hasta, kas gücünü kullanmayacağı ve kendini zorlamayacak bir işte çalışıyorsa 2 hafta sonra işe dönebilir. Ağır ve tempolu bir iş hayatı bulunan kişilerin 30 gün istirahat etmesi tavsiye edilmektedir. Ameliyat süreci bittikten 2 hafta sonra fiziksel aktivitelere başlanabilir. Yoğun ve tempolu olmayacak şekilde fiziksel aktivitelerde bulunabilirsiniz.

Penis Büyütme Ameliyatı Sonrası Cinsel İlişki Ne Zaman Olmalıdır?
Peki, Penis büyütme ameliyatından sonra cinsel ilişki ne zaman olmalı

 
Peki, Penis büyütme ameliyatından sonra cinsel ilişki ne zaman olmalı

Özellikle belirtmek isteriz ki; penis büyütme ameliyatları, penisin fonksiyonunu etkileyen ameliyatlar değildir. Penisin fiziksel görünümünde değişime sebep olan bu ameliyatlarda yapılan işlemler penisin dokusundan, sinirlerinden ve damarlardan çok uzaktır. Elbette yapılan işlemler bunlardan herhangi birini etkilememektedir.

Ameliyat sürecinden sonra herhangi bir ereksiyon sorunu, erken boşalma ya da cinsel istekte azalma gibi bir durum yaşanması olası değildir. Penis büyütme ameliyatı, kesinlikle cinsel performansınızda herhangi bir sorun yaratmayacağı gibi, var olan sorununuzu da ortadan kaldıramaz. Büyütme uygulaması, penis görünümü ön plana alınarak gerçekleştirilen bir estetik operasyonudur.

Tabii, tüm bu operasyonların haricinde gerekli olan durumlarda ve hastalarımız istediğinde, mutluluk çubuğu adıda verilen penis protezi ameliyatı kliniğimizde uygulanmaktadır. 

Op. Dr. Cem Özlük – Instagram sayfamdaki penis kalınlaştırma ve uzatma operasyonlarıyla ilgili güncel paylaşımlarımı okuyabilirsiniz, sayfamı takip edebilirsiniz.

Hastalarımız Ne Diyor?
yorum
yorum2
yorum4
yorum6
yorum3
yorum7
yorum8
yorum5