Yılların vermiş olduğu tecrübeyi bilimsellik ile buluşturduk.

Op. Dr. Cem ÖZLÜK21/Eyl/2018

Genital Siğil Nedir? (HPV)

 

Kondilloma akümünata adı verilen genital siğil, GENİTAL SİĞİL (HPV) (Human Papilloma Virus) adı verilen virüslerin neden olduğu bir hastalık türüdür. Bu virüsler kanser riski taşımaz. Genelde cinsel birleşme sonrasında bulaşırlar.

Ülkemizde son yıllarda özellikle gençler arasında çok sık görülmeye başlandı. GENİTAL SİĞİL (HPV) virüsünün neden olduğu bu hastalık sonucunda hem kadınlarda hem de erkeklerde sıklıkla genital bölgede ya da makat bölgesinde ya da ağızda siğil oluşumu gözleniyor. Genelde karnabahar görünümünde olan siğiller bazı durumlar bir, bazı durumlarda ise birden fazla gözlemlenebiliyor.

Bazı kişilerde toplu iğne başı kadar olan siğiller, bazı kişilerde 4 cm çapına kadar ulaşabiliyor.

Genital Siğil Neden Ortaya Çıkar

En belirgin nedeni cinsel ilişkidir. Birden fazla partner ile sık ilişkiye girilmesi sonucunda ortaya çıkar. Genital siğil (HPV), cinsel bölgede enfekte olduğu zaman çok kolay bir şekilde karşıdaki kişiye bulaşabilir. Cinsel birleşmede sürtünme yolu ile geçer.

GENİTAL SİĞİL (HPV) virüsü bulaştığı zaman genelde birkaç ay ya da birkaç yıl sonra ortaya çıkabilir. Bazı durumlarda kişi yıllarca farkında olmadan bu virüs türü ile yaşayabilir. Hastalığa yakalananların büyük bir kısmında 2-6 ay içerisinde gözlemlenebilir.

Tedavi edildikten sonra yeniden çıkma ihtimali vardır. Ancak belirtilerin oluşma süresi ne kadar uzunsa, hastalığın tekrar ortaya çıkma ihtimali de o oranda azalır.

Cinsel ilişki sırasında gözle görülmeyen, mikroskobik yırtıklar meydana gelir. Virüsün bulaşma noktaları da bu mikroskobik yırtıklardır. Bazı durumlarda erkek menisinde de bu virüse rastlanır.

Virüs bir kere vücuda girdikten sonra yıllarca sessizce kalabilir ve kişi taşıyıcı olduğunun farkında bile olmaz. Kadınlarda rahim ağzında bile küçük siğiller ortaya çıkabilir. Nadir olarak vajina içerisinde bulunabilirler. Bu hastalıkta kaşınma ya da yanma gibi belirtilere rastlanmaz.

Genital Siğil Cinsel İlişki Haricinde Bulaşabilir mi?

GENİTAL SİĞİL (HPV) cinsel ilişki haricindede bulaşabilmektedir. Sıkça karşılaşılan bulaşma şekli cinsel temas ile olmakla birlikte;

Genital siğil (HPV) barınıdıran bireyin vücudunun farklı bölümlerinde varolan siğillere dokunma yoluyla ve GENİTAL SİĞİL (HPV) bulunan kişi ya da kişilerle dokunma yolu ile de bulaşabilmektedir. Ender olarak, genital siğili (HPV)  olan hamile kadının doğumu esnasında Genital siğil (HPV) bulaşabilir.

GENİTAL SİĞİL (HPV) Çocuklarda Bulunabilir mi?

Genital siğil (HPV) çocuklardada görülebilmektedir. 2 yaşından küçük olan çocuklarda görülen anogenital siğillerde annenin anogenital kanalından bulaşılabileceği düşünülmektedir.2 yaşından büyük çocuklarda görülen siğiller de ise cinsel istismar ilk düşünülmesi gereken sebeplerdendir. Bunun yanında genital siğil (HPV) taşıyan başka birisinden temas yoluyla yada ortak yerlerde kullanılan tuvaletlerdende bulaşabilmektedir.

Genital Siğil (HPV) Belirtileri Nelerdir?

Genital siğilin (HPV) hiçbir belirti vermeden sinsi bir şekilde ne zaman çıkacağı belli olmadan aktifleşeceği güne kadar bekleyebilmektedir. Deriden şişkin ya da tümsek şeklinde, rengi pembe-kahve tonlarında et benini andıran şişkinlikler şeklindeli genital siğiller genellikle çok küçük olarak kendini gösterir. Büyük, kompleks veya nodül olarak beliren genital siğiller yani bağışıklık sistemi zayıf olan ve diyabeti olan hastalada görülebilir.

 

Genital siğiller sıklıkla semptom vermemekle birlikte; kanama ve kaşıntı şikayetleriyle kendini gösterebilmektedir.

 

Kadınlardaki belirtileri; kadınların vajinasının iç taraflarında siğile bağlı olarak cinsel ilişki esnasında veya hamilelikte kanamalar meydana gelebilir. Dış taraflarda kaşıntı şikayetleri olabilir.

 

Erkeklerdeki belirtileri;Genital siğiller erkeklerin penislerinde, testislerinde, kasıklarında ve makatlarında kendini gösterebilmektedir. Genital siğiller, pek nadir olmakla birlikte idrar yolunda veya anüste çıkmaları sebebiyle tuvaleti yapamama gibi şiayetleride beraberinde getirebilir.

 

Genital Siğil (HPV) Tipleri Nelerdir?

HPV’ün 200’e yakın çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitlerden 40’a yakını üreme orgalnlarında siğile neden olmaktadır. HPV’ün hastalık potansiyellerine göre düşük ve yüksek riskli olmak üzere iki gruba ayrılır.

 

Genital bölgede bulunan siğiller arasında en sık görülen HPV tip 6 ve 11 kansere yatkınlık açısından daha düşük riske sahiptirler.

Düşük riskli HPV tipleri;     HPV tip 6, 11, 40, 42, 43, 44, 54, 61, 70, 72 ve 81 düşük riskli HPV çeşitlerindendir.

Yüksek riskli HPV tipleri;    HPV tip 16 ve 18 başı çekmekle birlikte 31, 33, 35, 39, 45, 51, 52, 56, 58, 59, 68, 73, 82 yüksek riskli çeşitlerindendir.

Genital Siğilden (HPV) korunmak İçin Neler Yapılmalıdır?

Genital Siğilden (HPV) kurtulmanın en kolay çözümü şüphesiz aşı olmaktır. Cinsel yolla sıkça bulaşıldığı düşünülürse prezervatif kullanımıda önemli bir korunma yöntemi olarak karşımıza çıkacaktır. Son dönemdeki araştırmalarda gösteriyorki sünnet olmak bu HPV nin azalmasında önemli bir rol oynamaktadır.

GENİTAL SİĞİL (HPV) Testi Nedir?

Genital siğil testi genelde klinik muayeneyle tespiti yapılır. Cerrahi olarak genital siğilin olduğu yerden alınan doku örneği patoloji bölümü tarafından incelenilerek siğil testi histopatolojik olarak netleştirilebilir.  Alınan bu doku örneğinden aynı zamanda HPV’nin tipi öğrenilebilinir. Klinik olarak siğil bulunamayan kadın hastalarında smear testi yapılır ve PCR ile HPV–DNA varlığına bakılır. Multiplex PCR test ile de erkek hastalarda üretral sürüntüden yani idrar kültürü oluşturmak için alınan idrar kanallarından alınan örnek ile HPV varlığı değerlendirilir.

Genital Siğillerin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Genelde kişinin bağışıklık sistemi en büyük tedavilerden bir tanesidir. Siğiller genelde kişinin savunma sisteminin zayıf olduğu anlarda yaygınlaşır. Yine de belirtileri yok edecek tedavilerde hastalara uygulanır.

Elektrik akımı ile yakma (Elektrokoterizasyon), dondurma (Kriyoterapi), LEEP (Tel Looplar ile keserek çıkarma), bistüri aleti ile ameliyat ile keserek alma gibi tedavi yöntemleri, en sık kullanılan yöntemlerdendir.

Tekrar etme olasılığı yüksek olduğu için 2-3 seans aynı işlemlerin tekrarlanması gerekebilir.

 

 

 


21/Eyl/2018

Penis Büyütme Ankara’da iletişim bölümümüzden kliniğimize ulaşabileceğiniz adresimize siz değerli ziyaretçilerimizi bekleriz. Uzman doktorumuz Cem Özlük ’ün penis büyütme ile alakalı aşağıda yer alan kısa makalesini ön bilgi olarak okumanızı tavsiye ederiz. Detaylı bilgi için numaralarımız yine iletişim bölümündedir.

 Penis Büyütme Ameliyatı

Penis erkekliğin sembolüdür. Penisin büyük ve yeterli kalınlıkta olması kişiyi özgüvenli olmasını ve cinsel hayatında daha güvenli hissetmesini sağlar. Tam tersi durumda penisin küçük ve ince olması onu karşı cinse olan ilişkilerinde daha güvensiz kılıp bütün ilişkilerden kaçmasına sebep olabilir.

Bize penis estetiği olmaya gelen hastalarımızın çoğu penis boyu uzatma ve kalınlaştırmak için başvururlar. Penis boyu uzatma için bir çok ameliyat yöntemi kullanılsada bizim kullandığımız birinci yöntemde genelde penis kökünden yapılan bir kesiyle penisin içerisindeki asıcı bağların bir kısmının gevşetilmesiyle penisin ereksiyon durumunda dışa doğru daha fazla çıkmasını sağlamaktadır. İkinci yöntemde penis kökündeki derinin bir miktar penis sırtına doğru kaydırılarak ereksiyon durumunda penis cildinin bir miktar daha esnemesine katkı sağlamaktadır. Biz bunu penisin kendi iç dinamikleriyle uzama olarak ifade ediyoruz. Çünkü burada penise birşey eklenmemektedir. Yapılan işlem penisi bir ağaç gibi düşünürsek ağacın dışta var olan gövdesi gibi bir miktarda toprağın altında kökleri vardır. Amaç bu kökleri yani hastanın asıcı bağların gevşetilmesiyle penisin bir miktar daha dışa doğru çıkarmaktır.B u şekilde penis boyunda 2-5 cm uzama sağlanabilir. Hem penis duyusu hemde penis şekli bozulmamış olur. Ayrıca peniste herhangi bir kesi izi bırakılmaz.

Penis kalınlaştırmada ise genelde kullandığımız yöntem kişinin kendi vücudundan elde edilen kök hücreden zengin yağ enjeksiyonudur. Bu yöntem tek seansta peniste tatmin edici bir kalınlık artışı genelde sağlamaktadır. Bu işlem sonrası hastalarımıza 1 ay kadar perhis önermekteyiz. İşlem sonrasında hastaların bir miktarı yağ dokusu saklanmakta. 2. Seansta eğer yağ enjeksiyonunda düzensizlik yada ek bir kalınlaşma isteniyorsada 2. Bir enjeksiyon yapılmaktadır.

Ameliyatsız penis büyütme yada kalınlaştırmak için en çok kullandığımız yöntemse dolgu uygulamalarıdır. Yaklaşık 2 yıl kadar dayanabilmektedirler. En çok kullanılan hacim 10-20 cc arasıdır. İyi tarafı herhangi bir narkoz alımı yada ameliyat gerekmez. Yaklaşık 10-20 cmlik bir dolgunluk artışı elde edilebilir. Tedavi uyguladığımız kişilere  1 ay cinsel perhis öneriyoruz.

Bu yöntemlerin dışında çeşitli aletler ve ilaçlar kişinin sağlığına bakılmaksızın para amaçlı olarak satılmaktadır. Bunlara kesinlikle yönelmemenizi öneriyoruz. Çünkü bunlar hem gereksiz zaman kaybı hemde para israfıdır. Bunları yapsanız dahi herhangi bir artış olmayacağı gibi önemli sağlık sorunlarıylada karşı karşıya kalabilirsiniz.

 

 


21/Eyl/2018

penis büyütme istanbul

penis büyütme ameliyatı olmak isteyen ziyaretçilerimizin bir çoğu istanbulda ikamet ettiğinden dolayı , böylesine önemli bir konu hakkında uzman bir doktora ulaşmak için , penis büyütme istanbul diye Google arama motorunda sorgulama yapmaktadır.Alanında uzman , bir çok gazeteye ve tv programlarına röportaj veren Op. Dr. Cem Özlük sayesinde penis büyütme istanbul’ da klinik aramak zorunda kalmayacaksınız.
Penis büyütme ameliyatı konusunda 100 lerce başarılı ameliyat geçiren ve işinde uzman olduğunu , diğer sitelerden ve google da Op. Dr. Cem Özlük diye aratarak da bulabilirsiniz.En sık aranan kelimelerin başında gelen “İstanbul’da penis büyütme” , “İstanbul penis büyütme” gibi arama sorgularına verilecek en net cevap Op.Dr.Cem Özlük’tür.

Sitemizde yer alan ve bir çok platformda da bahsettiğimiz gibi penis büyütme işleminde hiçbir yan etkisi gözlenmeden ve en istenen sonucu alacak şekilde , temel olarak 2 farklı teknik kullanarak yapılabilmektedir.. Bu teknikler arasında yaygın olarak en fazla kullanılan ve istenen sonuca kesin bir şekilde ulaşmasını sağlayanı penis’in kök bölgesinde yer alan leğen kemiğine, penisin asılı bir şekilde durmasını sağlayan bağın geri salınması ile oluşturulan tekniktir. Penis büyütme olarak iki farklı teknik kullanıldığını söylemiştik.Bir diğer teknik olan ikinci penis büyütme tekniğinde ise penisi büyütmek için yumartılık bölgesine yapılan cerrahi müdahele ile penisin alt taraftan büyük olduğu gözlenmektedir.

penis büyütme istanbul” yazarak sitemizi ziyaret eden kullanıcıların en çok merak ettiği şey ise penis büyütme operasyonunun süresidir.Op.Dr. Cem Özlük tecrübesi ve farkı ile saatlerce süren ameliyatların aksine ortalama olarak 1 veya 1,5 saat arasında değişiklik göstermektedir. Penis büyütme operasyonu geçiren hastaya verilen tavsiyelerin başında 1 ay gibi bir süre zarfı içerisinde cinsel ilişkiye girmemeleri gerektiğidir..

Penis büyütme istanbul olarak daha fazla bilgi edinmek isteyen ziyaretçilerimiz için aşağıda , sizlerin sorduğu sorulara cevap vererek, bilgi edinmenizi sağlayan içerikler paylaşılmıştır.

Penis büyütme ameliyatı olmak isteyen ve araştıran kullanıcıların doğal olarak merak ettikleri ilk konu , ben bu ameliyatı yaptırmasına yaptırırım ama kaç cm büyüyecek? konusudur. Penis büyütme konusunda tecrübeli ve uzman bir doktor olan Op.Dr. Cem Özlük’ e aynı soru yöneltildiğinde verilen cevap çok tatmin edici bir cevaptır..Hiçbir hekim penis boyutunun kaç cm büyüyeceğini söylemez.Çünkü yukarıda penis büyütme tekniklerinden bahsetmiştik ve penis büyütme ameliyatının nasıl gerçekleştiğine değinmiştik. Penis büyütme operasyonunda büyütülecek penisin leğen kemiğine bağlayan askının kalınlığına ve inceliğine bağlı olmasından dolayı penisin büyümesi de buna bağlıdır.Daha sade şekilde anlatmak gerekirse o bağın kalın olması penisi daha çok büyütecektir.

Ama yine de ben ortalama olarak net bir cevap duymak istiyorum diyen ziyaretçilerimiz için söylediğimiz ortalama olarak 2 ile 5 santim arasında penis büyümesi görüldüğüdür.. Penis büyüme tedavisi yaptıran hastaların penis kalınlaştırma tedavisini de aynı anda yaptırmak istemesi , tabiki penis büyüme oranını yükseltecektir. Penisin hacmi ne kadar artarsa penis de o oranda büyüyeceği için penis büyütme operasyonu geçirmek isteyen kişiye penis kalınlaştırma operasyonu ile daha fazla penisin uzayacağı bildirilmektedir..

Bu konuları geride bıraktığımıza göre sizlere dikkat etmeniz gereken bazı tavsiyeler vermekte yarar olduğunu düşünüyoruz.”penis büyütme istanbul” yazıldığında girilen siteler de bir çok bilgi kirliliği var ve kullanıcılar yanlış bilgi ile yanlış tedavi yöntemleri ile sağlığını riske atmaktadır. İlaç kullanıyım büyür, dokunuyum büyür , şunu içiyim büyür gibi ne idü belirsiz şeylerin sizlere hiç bir yararı olmayacağı gibi sağlınıza büyük ve kalıcı zararlar verebilmektedir.Penis büyütme ve penis kalınlaştırma ile araştırma yapan kullanıcıların duygularını suistimal ederek sizleri yanlış yola yönlendiren bu sitelerde gezinirken verilen bilgilerin yalan olduğunu bilmenizi isteriz.Penis büyütme ve kalınlaştırma tedavisi sadece ameliyat ile gerçekleşebilmektedir.Burası da Op.Dr.Cem Özlük’ ün tanıtımını yapan internet sitesidir. Bununla beraber hap , jel , pompa gibi ürünler satmak isteyen sitelerin tek amacı paradır.Doktorlara güvenmenizi ve o sitelere göz açtırmamanızı tavsiye ediyoruz.

Penis büyütme istanbul da yaşayan ve bu konu hakkında ayrıntılı bilgiye ulaşmak isteyen ziyaretçilerimiz aşağıdaki iletişim numaralarından bizleri arayabilirler.

Op.Dr.Cem Özlük
Telefon: 0535 463 53 33

Adres
Kadıpaşa Mahallesi, Atatürk Blv. No:36, 07400 Alanya/Antalya (Ankara-İstanbul)

Email
info@penisibuyutme.org


21/Eyl/2018

Penis Büyütme Egzersizleri ve İlaçları İşe Yarar mı?

Penis büyütme egzersizleri başlığı altında internet ortamlarında pek çok yanlış yönlendirilmiş yanlış bilgiler bulunabilinmektedir. Penisinizi bu tarz egzersiz yada ilaç takviyeleri ile büyütmek malesef cerrahi müdahale olmaksızın şimdilik olanaksızdır. Lütfen bu tarz yanlış bilgilere itimat etmeyiniz. Hem zamanınızdan olduğunuz gibi penisinize veya aldığınız ilaçlar yüzünden çeşitli rahatsızlıklar yaşamanız olasıdır.

Penis büyütme ile ilgili sitemizde ki makalelerimizi okumanızı ve uzman görüş için bizimle iletişime geçmeniz sizin açınızdan daha yararlı olacaktır.

Penis Büyütme Ameliyatı Fiyatları 2018

Kliniğimize başvurulmadan yapılması gereken işlemleri tam olarak tespit edemeyeceğimizden herhangi bir ücret talebinde bulunmanız yararsız olacaktır. Penis büyütme ameliyatı fiyatları hakkında detaylı bilgi alabilmek için kliniğimizi arayıp gerekli bilgileri öğrenebilirsiniz.