Dr. Cem ÖZLÜK

Anorgazmi


Kadın Cinsel Sorunları

Anorgazmi


Kadınlarda orgazm olma, cinsel hazzın doruk noktasına ulaşma olarak tanımlanabilir. Yaşanılan sorunlara çözüm sağlayarak sizi mutlu hayata kavuşturuyoruz. Kadınlarda orgazm olma, cinsel hazzın doruk noktasına ulaşma olarak tanımlanabilir. Anorgazmi Nedir bu durumun tam tersidir.

Fizyolojik olarak ise vajina ve rahimde oluşan ritmik kasılmaların oluşmasıdır. Orgazm sırasında kadınlar, vajina ve tüplerde istemsiz olarak 3 ya da 5 saniye kadar bir kasılma hissederler.

Haz doruk noktasına çıktıktan sonra bu kaslar kasılmayı durdurur ve vücutta bir gevşeme meydana gelir. Anorgazmi Nedir ise orgazm olamama durumudur.

Cinsel birleşme sırasında ya da mastürbasyon yolu ile tam olarak boşalamama ya da ruhsal olarak tatmin olamama durumudur. Kadın sağlığı için olumsuz bir durumdur.

Kadının fizyolojik ve psikolojik sağlığının devam edebilmesi için tam bir doyum sağlaması gerekir.

Anorgazmi Nedir, Nedenleri ve Türleri

Klitoral olan türünde hiçbir şekilde orgazm olamama durumu yaşanır. Cinsel birleşme sırasında klitorise baskı sonucunda doyuma ulaşamama durumudur.

Koital olan türü aynı zamanda vajinal anorgazmi olarak da adlandırılır. Bu türünde kadınlar mastürbasyon ile doyum sağlayabilirler, ancak cinsel ilişkide aynı doyuma ulaşamazlar. Her kadın hayatlarının bir döneminde mutlaka orgazm olmuşlardır. Ancak daha sonradan orgazm olamama sorunu ile karşı karşıya gelirler. Bunun fizyolojik ve psikolojik nedenleri vardır.

Psikolojik nedenler genelde mükemmeliyetçi kadınlarda görülür. Bu yapıda olan kadınlar kontrolü kaybetme endişesi yaşarlar ve kontrolü başkasına bırakmaya yanaşmazlar.

Bazı kadınların aile yapısı da bu duruma neden olur. Aşırı baskıcı anne ya da babaya sahip olan kadınlarda bu durum sıklıkla görülebilir.

Fizyolojik nedenlerden bir tanesi ergen yaşta cinsel ya da fiziksel travmaların yaşanması olarak söylenebilir. Aile hayatının düzensiz olması da bir başka etkendir. Bu durumun fizyolojik etkileri kadınlarda cinsel isteksizlik ve beraberinde, orgazm olamama sorununu getirir.

Evlendiği kişiyi sevememe, ten uyumunun olmaması, kullanılan bazı antidepresan ve bağımlılık yapan ilaçlar da fizyolojik nedenlerdendir.

Tedavi Yöntemleri

Psikolojik nedenler cinsel terapi ile kısa bir sürede çözüme kavuşturulur. Çiftlere modern cinsel terapi yöntemleri uygulanır.

Psikoterapi de bir başka tedavi yöntemidir. Burada amaç cinsellikle ilgili yanlış bilgilerin giderilmesi ve küçük yaşlarda yaşanan travmaların giderilmesidir. Cinselliğe karşı farklı bir bakış açısı çiftlere kazandırılmaya çalışılır. Genelde cinsel bozukluklar cinselliğin yanlış bilinmesi ve ön yargılar sonucunda oluşur.

Orgazmın olmasını sağlayan G noktası ve klitorisin doğru bir şekilde kullanılması çiftlere öğretilir. Genelde cinsel ilişkilerde sorun yaşanmasında bu haz noktalarının yanlış kullanılması etkilidir.

Tedavi süresi kişinin psikolojik ve fizyolojik yapısına göre değişiklik gösterir. Genel olarak 6-12 seans aralığında kesin bir tedavi sağlanabilir. Her bir seans ortalama olarak 45 dakika kadar sürer.

İlk başlarda her gün çiftlerin tedavi için gitmesi gerekir. Daha sonrasında tedavi ilerledikçe haftada iki gün yeterli olur.

Tedavi sonrasında kadınların kendilerine olan güveni yerine gelir. Orgazm olamama durumundan dolayı eşlerine karşı olan kızgınlık ve öfkeleri de giderilmiş olur.


Kesin ve Kalıcı Çözümler

Yaptığım Tedavi ve Ameliyatlarda Kesin ve Kalıcı çözümler için Bilimsel Yöntemlerle Hareket eder, Sizlerin sonuçlardan memnun olmanız için en yeni teknik ve uygulamaları gerçekleştiririz.


Her Zaman Her Yerde

ntalya/Alanya’daki kliniğimiz haricinde, hastalarımıza kolay ulaşılabilirlik olması açısından, Ankara ve İstanbul’da da Sizlere hizmet vermek için bir telefon yakınınızdayız.


Etkili ve Güvenli Yöntemler

Bütün tedavi ve ameliyatlarda sizlerin sağlığı bizim için önemli. Bu yüzden en güvenli ve en etkili yöntemlerle sizlerin en iyi sonucu almanız için gereken her şey yapılmaktadır.


Memnuniyet için Ulaşılabilirlik

Her Türlü Sorununuzda ben ve Asistanlarım telefon, mail ve diğer iletişim araçları ile sizlerin her zaman yanınızda. Tedavi ve Ameliyat sonrası bile hep ulaşılabilir olmak bizler için önemlidir.


Op. Dr.

Cem Özlük

Yaptığım Tedavi ve Ameliyatlarda Kesin ve Kalıcı çözümler için Bilimsel Yöntemlerle Hareket eder, Sizlerin sonuçlardan memnun olmanız için en yeni teknik ve uygulamaları gerçekleştiririz.


ADRES

Atatürk Blv. No:36 Alanya/AntalyaTELEFON

+90 (535) 463 53 33Bizi Takip Edin

Op. Dr. Cem Özlük

Üroloji – Genital Estetik – Cinsel Sorunlar Tanı ve Tedavi Merkezi Mutluluğunuz İçin Çalışıyoruz.Her Hakkı Saklıdır.