Mutluluk Çubuğu Ameliyatı

Mutluluk Çubuğu Nedir? Penis Protezi Ameliyatı

Penis protezimutluluk çubuğu; erektil disfonksiyon, iktidarsızlık veya sertleşme sorunu tedavisi yetersiz kaldığında, isteyen kişilere cerrahi operasyonla takılmaktadır. Tıbben penil protez ya da penis çubuğu olarak adlandırılan bu uygulamalara, halk arasında mutluluk çubuğu denilmektedir. Ameliyat dışı tedavilerin yetersizliğinde, penisi sertleştirmek amacıyla uygulanan alternatif cerrahi bir tedavidir.

Penis Çubuğu Nedir? Çeşitleri Var mı?

Penis çubuğu; anatomik sertleşmenin gerçekleşmesinde oldukça etkin ve kısa süren operasyon sonrasında memnuniyet oranı çok yüksek, kalıcı çözümdür.

Mutluluk çubuğu çeşitleri hem bükülebilen hem de şişirilebilen olmak üzere iki türdür. Ayrıca mutluluk çubuğu tedavisi, her ne kadar geçmişte tanınmasada, 40 yıldır uygulanmaktadır.

Şişirilebilen Penis Protezi

Üç parçalı şişirilebilen penis protezi, pompayla birkaç kez şişirildikten sonra sertleşmeyi sağlamaktadır. Bu tür penil protezlerin hem yarı hem de tam sertleşme özelliği bulunmaktadır.

Bükülebilen Penis Protezi

Tek parçalı bükülebilen penis protezi; uzun yıllar kullanım için uygundur, maliyeti düşüktür ve hiçbir mekanik aksamı yoktur.

Mutluluk Çubuğu Kimlere Takılır?

Medikal ereksiyon tedavileri ya da vakum cihazlarıyla çözüm bulamayıp yeterli sertleşmeyi sağlayamayan kişilere, cerrahi operasyonla takılır. Ameliyatsız çözümlere başvurduktan sonra istedikleri neticeyi alamayanlara, ancak hekimimizin muayenesi sonrasında, doktorumuzun ve hastanın ortak kararıyla takılmaktadır.

Erektil Disfonksiyon / Sertleşme Sorunu

Sertleşme sorunu; şeker hastalığı, çeşitli yaralanmalar, omurilik hasarları ya da mutiple skleroz olan kişilerde olabilmektedir. Ayrı zamanda sigaraya bağlı olarak da bazı kişilerde rastlanılan bir durumdur. Erektil disfonksiyon olarak da adlandırdığımız bu tür cinsel yaşamı olumsuz etkileyen sorunları, fiziksel aktivitesini yeterince yerine getirmeyen kişilerde de görebilmekteyiz. Kaygı veren stres söz konusu olduğundan da kişiler, sertleşme sorunu ile karşılaşılabilmektedir.

Art arda tekrarlayan iktidarsızlık kaynaklı huzursuzluklarda, sertleşme sorunu tedavisi uygulanırken medikal tedavilerin sürecinin uzamasına ya da yetersiz kalmasına sebep olabilmektedir. İşte bu tür durumlarda, penis protezi kesin çözüm olarak hastalarımıza önerdiğimiz ve öngördüğümüz bir tedavi olmaktadır.

En Uygun Mutluluk Çubuğunu Nasıl Seçerim?

Sizin için en uygun mutluluk çubuğunu seçerken; tercihinizi ön planda tutarak, doktorumuzun önerisini ve öngörüsünü de dikkate alarak seçiminizi yapmalısınız.

Penis protezi ameliyatı yaptırmaya karar verdiğinizde ve karar verme aşamasındayken, benimle iletişime geçebilirsiniz. Yapacağım ön tetkikler neticesinde ve sorununuza yönelik geçmiş tedavilerinizi inceledikten sonra, size en uygun protez seçimi konusunda önerilerimi paylaşmaktayım. Bununla birlikte uygulamayla ilgili detayları da anlatmaktayım.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Erektil Disfonksiyon Operasyonu
Erektil Disfonksiyon Operasyonu

Peki, mutluluk çubuğu ameliyatı nasıl yapılır? Penil protezi ameliyatı için karar verdiğinizde, öncelikle hekimimiz tarafından ön muayene yapılmaktadır. Kişi, yaşadığı cinsel sorunu ve önceden kendisine uygulanan tedavileri doktorumuzla paylaşmalıdır. Tüm bu tetkiklerin yapılmasının ardından, doktorumuz mutluluk çubuğu öncesi ve sonrası hakkında sizi detaylıca bilgilendirmektedir. Sizde hem kendi kararınız hem de doktorumuzun öngörüsü doğrultusunda karar vermelisiniz. Operasyonu uygulayacak olan doktorumuz, karar verme aşamanızda penis çubuğu modelleri ve kullanımıyla ilgili sizi detaylandıracaktır.

Ameliyat genel anesteziyle yapılmaktadır. Operasyonda üç parçalı şişirilebilen penil protez, küçük kesiler yapılarak takılmaktadır. Bu kesiler; penisin üzerine, skrotuma ve karnın alt bölümüne atılmaktadır. Kesinlikle doku çıkarılmadan uygulanan mutluluk çubuğu operasyonu esnasında kan kaybı da olmamaktadır. Ameliyat takriben 1 saat kadar sürmektedir. Doktorumuzun vereceği karara göre, ya ameliyatın gerçekleştiği gün ya da bir gece hastanede kaldıktan sonra taburcu olabilirsiniz. Operasyonun uygulanmasından sonra kişilerde 3 ila 4 hafta süreyle kesilerin atıldığı yerlerde ağrı, morarma ya da şişlik olabilmektedir. Ancak bu tür durumlarda hekimimizin önereceği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz.

Mutluluk Çubuğu Dışarıdan Belli Olur mu?

Penis protezleri, silikondan üretilmemektedir. Sert plastik materyal kullanılarak yapılmaktadır. Dolayısıyla penise yerleştirildikten sonra bükülmeler oluşabilmektedir. Bu sebepten ötürü de kırılmaya bağlı bozulmaların oluşması da mümkündür. Penis protezi yaptıranlarda, dışarıdan bakılınca doğallık dışı bir görünümün olması muhtemeldir. Ayrıca penis protezi dışarıdan belli olabilmektedir.

Ancak mutluluk çubuğu kullananların yorumları, çoğunlukla cinsel yaşamlarında ereksiyon sorunu yaşamadıkları ve memnun kaldıkları yönünde olmaktadır.

Mutluluk Çubuğu Başarılı mı ve Zevk Verir mi?

Mutluluk Çubuğu Başarı Oranı
Mutluluk Çubuğu Başarı Oranı

Bu uygulamanın yapıldığı kişilerde yapılan araştırmaların sonucuna göre;

  • Memnuniyet oranı oldukça yüksektir.
  • Mutluluk çubuğu başarı oranı diğer operasyonlar gibi %90 – 95 arasındadır.
  • Operasyondan sonra kişilerin ve eşlerinin, cinsel ilişkilerinden memnun kaldıkları söylenmektedir. Ayrıca tatmin olup haz aldıkları %93 gibi bir oranla belirtilmiştir.

Penis Protezi Riskli mi?

  • Her operasyonda olduğu gibi enfeksiyon riskiyle karşılaşmak mümkündür.
  • Penil implantlar her ne kadar güvenli olsalar da, arızalanma riski vardır. Yenilenmesi ya da onarılması için cerrahi operasyon gerekir.
  • Penisin içerisine yerleştirilen penil implant bazen, herhangi bir enfeksiyona bağlı olarak penisin içine yapışabilmektedir. Tabii penisin derisinden ayrılma riski de vardır.

Mutluluk Çubuğu Ameliyatından Sonra Ne Zaman Cinsel İlişkiye Girebilirim?

Penil Protez Sonrası Cinsel İlişki
Penil Protez Sonrası Cinsel İlişki

Operasyonun gerçekleşmesinden sonra, takriben 4 ila 8 hafta mutluluk çubuğu iyileşme süreci gerekmektedir. Bu süreden sonra, hekimimizin cinsel ilişkiye girmeden önce vereceği onayını almalısınız.

Penil protez takıldıktan sonra cinsel haz alınır, orgazm olunur ve erken boşalma gibi herhangi bir sorun yaşanmaz. Cinsel ilişkinin uzun süreli olması ve sıklığı da kesinlikle problem teşkil etmez. Penil implant, sertleşmenin artmasını sağlamaktadır. Bu sebeple, operasyondan sonra kişi istediği sıklıkta ve süreyle cinsel ilişkide kalabilmektedir.

Penis Protezi Sonrasında Çocuğum Olur mu?

Penil protezi takılan kişilerde, protez kaynaklı çocuk sahibi olamama gibi durumla karşılaşılmaz. Operasyondan sonra, cinsel ilişkiye girerek doğal yollarla çocuk sahibi olmanız mümkündür. Sperm ve idrar çıkışı sorunları da olmamaktadır.

Mutluluk Çubuğu Fiyatları ve SGK Karşılıyor mu?

Kişilerin tercihleri ve ihtiyaçları doğrultusunda mutluluk çubuğu fiyatları belirlenmektedir. Ayrıca hastanede kalma süresi de fiyatlarda değişiklik görülmesinde bir etkendir. Bazı durumlarda, SGK kapsamından faydalanmak mümkündür.

Benimle iletişime geçerek penis proteziyle ilgili detaylı bilgi almak ve ön tekiklerin yapılmasını talep etmek için randevu oluşturabilirsiniz. Instagram sayfamı takip ederek video paylaşımlarımı da izleyebilirsiniz.