Op. Dr. Cem Özlük

BAŞARININ SIRLARI
BİLGİ, YETENEK, TECRÜBE VE ÖZEN

cem özlük

2006 yılında Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezuniyeti sonrası, 2012 Yılında Gazi Üniversitesi’nde Üroloji eğitimini bitirdi ve Üroloji uzmanı olarak mezun oldu.

Askerlik süresi boyunca 1500’den fazla cerrahi müdahale gerçekleştirdi ve Üstün Hizmet Belgesi aldı (Şırnak’ta bir günde dört farklı hastaya laparoskopik nefrektomi (kanserli veya bozulmuş böbreğin laparoskopi ile çıkarılması) gerçekleştirdi)

Daha sonra ABD ve İtalya’da Penoplasti (Penis Cerrahisi) ve Vajinoplasti (Vajinal Cerrahi) eğitimi aldı. Yurtdışında 200’den fazla plastik cerrahiye katıldı. Dünyadaki en yeni yöntemleri uygulayarak vajinoplasti ve penoplastiyi gerçekleştiriyor. Penis büyütme konusunda 10’dan fazla çalıştaya katıldı. Uyguladığı yeni yöntemle oldukça tatmin edici sonuçlar elde etmektedir. Halen çalıştığı enstitülerde cerrahi müdahalelere katılmaya devam ediyor.

Kısırlık, androloji, prostat ve varikoz üzerine odaklanır ve son gelişmelere göre tedavileri uygular.

Ankara doğumluyum ve ilköğrenimimi Ted Ankara Koleji’nde yarı burslu olarak yaptım, ortaöğrenimini Fen Lisesi’nde tamamladım. 2006’da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirerek doktor ünvanını aldım.2012 yılında da Gazi Üniversitesi’nde üroloji ihtisasını tamamlayarak üroloji uzmanı oldum.

Mecburi hizmetimi 1500’ün üzerinde başarılı cerrahi vaka ile tamamlayıp üstün hizmet sertifikası aldım.(Şırnak’ta bir günde dört farklı hastaya laparoskopik nefrektomi yani kapalı yolla kanserli veya çalışmayan böbreğin çıkarılması ameliyatını yaparak oldukça önemli bir başarıya imza attım.)

Sonrasında Amerika ve İtalya’da penoplasti (penis estetiği) ve vajinoplasti (vajina estetiği) alanlarında eğitim aldım. Yurtdışında 200’ün üzerinde genital estetik ameliyatlarına katıldım. Vajinoplasti (vajina estetiği) ve penoplasti (penis estetiği) alanlarında operasyonlar gerçekleştirmekteyim ve bunları dünyadaki en yeni yöntemleri kullanarak yapmaktayım. Penis büyütme, kalınlaştırma ve uzatma alanında yurtdışında 10’dan fazla eğitime katıldım. Kullandığım bu yeni yöntemler ile başarı oranı yüksek sonuçlara ulaşmaktayım. Halen bağlantılı olduğum yabancı enstitülerde ameliyatlara katılmaktayım.

İnfertilite (erkek kısırlığı), androloji (iktidarsızlık), prostat, varikosel konularına yoğunlaştım ve bunların tedavisinde en yeni gelişmeleri takip ederek uygulamaktayım.

 

Robotik cerrahi ve laparoskopik cerrahi sertifikalarına sahibim. Kanser hastalarında genellikle bu teknikleri tercih etmekteyim. Taş cerrahisinde ise büyük oranda lazer teknolojisini kullanıyorum. Ameliyatlarımda kapalı yöntemleri tercih etmekteyim. Yüksek risk grubu ameliyatlarda bile kapalı yöntemi uygulayıp hastanın yatış süresini kısaltmakta, iyileşme süresini hızlandırmaktayım. Minimal invazif teknikler kullanarak, hastalıkların tanı, teşhis ve takibiyle ilgili çalışmakta ve bu işlemleri yaparken, laparoskopik, endoskopik, perkutan, mikroskopik ve robotik cerrahi yöntemleri kullanmaktayım.

İlgilendiğim alanlardan biri de cinsel fonksiyon bozukluklarıdır. Bu konuda ulusal ve uluslar arası seminer, workshop ve kongrelere katıldım. Tedavide cinsel terapi ve bazı cerrahi prosedürleri kullanmaktayım.

ESSM (European Society for Sexual Medicine), EFS (European Federation of Sexology), IAP (Internatiol Academy of Penoplasty), TAD (Türk Androloji Derneği), CİSED (Cinsel Sağlık enstitü Derneği) derneklerinde aktif üyeliğim vardır.

İyi derecede İngilizce konuşmaktayım.

BASINDA Op. Dr. Cem Özlük

Cem Özlük robotik cerrahi ve laparoskopi sertifikalarına sahiptir. Genellikle kanserli hastalar için bu yöntemleri tercih eder. Böbrek taşı ameliyatında genellikle lazer teknolojisi kullanılır.

Op. Dr. Cem Özlük cerrahi müdahalelerde laparoskopiyi tercih etmektedir. En riskli cerrahi müdahalelerde bile hastanede kalış süresini ve hastanın iyileşme süresini kısaltır. Minimal invaziv prosedürler uygulayarak hastanın tanı ve tıbbi takibi üzerinde çalışır. Bu işlemleri laparoskopik, endoskopik, perkütan, mikroskobik ve robotik cerrahi yöntemleri ile uygular.

İlgi alanlarından biri cinsel işlev bozukluklarıdır. Çeşitli seminerler, atölye çalışmaları katıldı ve bu alan ile ilgili Kongre. Hastalarını cinsel terapi ve bazı cerrahi işlemler uygulayarak tedavi eder.

ESSM (Avrupa Cinsel Tıp Derneği), EFS (Avrupa Seksoloji Federasyonu), IAP (Uluslararası Penoplasti Akademisi), TAD (Türk Androloji Derneği), CİSED (Cinsel Sağlık Derneği) aktif üyesidir.

HASTA HİKAYELERİ

Ameliyat sonrası hastalarımızın yorumları. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir…

HASTA FOTOĞRAFLARI

KLİNİĞİMİZDEN GÖRÜNTÜLER