Penis Enlargement

Penis Estetiği Operasyonu
A man in underwear holds a centimeter in his hands measures the penis.

Penis veya başka bir deyişle penis, erkek bireyler için cinsel güç anlamına gelir. Tarihteki eserlerde bile erkek bireylerden penisleriyle bahsedilir. Bazı cinsel disiplinler (kama sutra) penis büyüklüğünün de öneminden bahseder.


Dünya genelinde giderek yaygınlaşan bu ameliyatlar tamamen kişinin isteği üzerine burun estetiği (rinoplasti) veya mammaplasti ameliyatında olduğu gibi uygulanmaktadır.
Ne yazık ki özellikle penislerinin büyüklüğü ile ilgili sorunları olan erkek bireyler çeşitli ürün veya cihazlar kullanarak hem maddi hem de manevi kayıplar yaşayabilirler. Penis büyütmenin tek yolu kozmetik cerrahi işlemlerdir.

Her erkek penisini günde birkaç kez kontrol eder. Bir erkeğin penisiyle ilgili estetik bir problem (uzunluk, kalınlık vb.) kişiliğinde, psikolojik durumunda ve cinsel işlev bozukluklarında sorunlara yol açabilir.

Bunun dışında penis eğriliği, doğal iktidarsızlık (penis protezi uygulamaları vb.) Gibi durumlarda da kozmetik penis ameliyatı işlemleri kullanıyorum.), hızlı boşalmanın tedavisi (glans enjeksiyonu, frenüloplasti vb. Yoluyla glans genişlemesi).), bazı skrotum ameliyatları (skrotoplasti vb.), sünnet hatalarını düzeltmek.

(Estetik Penis Ameliyatları Hakkında) )

Penis ve Genital Bölge Estetiği Çeşitleri?

Bir Penisin Normal Büyüklüğü Nedir?

Bu tamamen kişiye kalmış. Penis büyüklüğü veya kalınlığı ile ilgili standart bir veri bulunmamaktadır. Penis büyüklüğü ile ilgili tablolar sunarak kafanızı karıştırmak istemiyorum. Önemli olan kişinin penisiyle barışık olmasıdır. Estetik bir problem, penisinizin kısalığı veya inceliği sizi rahatsız ediyorsa, kozmetik ameliyatlar kullanılabilir. Bu Durumun istisnası mikropenis’tir. Mikropenis, dikilen penis büyüklüğünün 7-8 santimetrenin altında olduğu durumdur. Mikropenis tipik olarak hipogonadizmi olan erkek hastalarda görülür ve hormonal durum incelenmelidir. Gerektiğinde hormonal ve cerrahi tedavi uygulanabilir.

Coitus sadece dikilmiş bir penis ile mümkün olduğundan, önemli olan dikilen penisin uzunluğu ve kalınlığıdır. Şişe halinde 2-3 cm uzunluğunda bir penis 15-16 cm’ye kadar dikilebilir veya ereksiyon sırasında 8-9 cm’lik bir penis 12 cm’ye kadar çıkabilir.

Penis büyüklüğü genetik ve kökene bağlıdır. Genellikle ereksiyon sırasında 11-12 cm’nin altında küçük kabul edilir. Ereksiyon sırasında penis kalınlığı yaklaşık 10-13 cm’dir (Londra’daki King’s College ve Maudsley NHS Foundation Trust’ın araştırmacılarına göre, ortalama penis büyüklüğü 9,16 cm, dikilen penis büyüklüğü 13,12 cm’dir).

PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARI

Penis büyütme ameliyatları sırasında çeşitli ameliyat teknikleri konusunda deneyim sahibiyim. En başarılı olanı, penisi diken bağların gevşemesine dayanan ters VY plasti ve ligamentoliz adı verilen tekniktir. Duruma bağlı olarak ventral falloplasti de eklenebilir. Yani penis ve skrotumun bağlantı noktası olan penoskrotal bölgede; z-plasti, c-y plasti veya deri greftleri kullanılabilir (ortalama 1,5-4 büyütme)

Penis büyütme, kişinin anatomisine ve son fakat en az değil, bağların kalınlığına bağlıdır ve bununla ilgilidir. Bağlar ne kadar kalın olursa, penis o kadar büyütülebilir.
Abdominal liposuction, suprapubik lipektomi de eklenmelidir (özellikle gizli penisi olan hastalar için eklenmelidir). Burada amaç, proksimal olarak adlandırılan penisin alt kısmını kaplayan fazla yağ dokusundan kurtulmak ve abdominal eminentiayı sabitlemektir (toplamda 2-5 cm arasında bir genişleme olacaktır).

PENİS KALINLAŞTIRMA AMELİYATLARI

Genellikle otolog yağ naklini tercih ederim, bu da hastanın kendisinden elde edilen yağları kullanmak anlamına gelir. Çoğunlukla yağ elde etmek için kullandığım alanlar (donör olarak) suprapubik (penisin alt kısmı), karın ve medial uyluk bölgesidir.

Daha sonra elde edilen yağ dokusu santrifüjleme ile saflaştırılır (Coleman, 2007’de 3 dakika boyunca 3000 rpm). Daha yavaş santrifüj hızı kullanmak ve yağın tutulması için daha az zaman kullanılması önemlidir (bu nedenle genellikle 1000 rpm ve 2 dakika tercih ederim)

Bu adımı takiben, saflaştırılmış yağ dokusu nakledilir. Penisin derisinin altına homojen bir şekilde yayılır. Ameliyat sonrası yeterli uzunlukta elastik penis bandajı kullanılarak ereksiyona bağlı oluşabilecek yağ göçü ve asimetri önlenir. Penisin kalınlaşması için yaklaşık 20 cc kan alınarak hazırlanan pplatelet bakımından zengin plazma da kullanılabilir.

Altı ayda yağ kaybı oranı% 30-40 arasındadır. Penis kalınlığı altı ay sonra değişmez. Yağ kaybını göz önünde bulundurarak, kalınlaşma operasyonları sırasında daha fazla yağ dokusu enjeksiyonu yapıyorum.

PENİS BÜYÜTME + KALINLAŞTIRMA İŞLEMLERİ

Hastalarımın çoğunluğu bu iki işlemi (büyütme + kalınlaşma) aynı anda yaptırmak istiyor. Ayrıca penisin genişlik-uzunluk oranını ve estetiğini korumak için iki işlemi aynı anda yaptırmanızı tavsiye ederim.

Anestezi tipi olarak hastanın tercihine bağlı olarak lokal anestezi + sedasyon veya genel anestezi tercih edilir. Hastalar ameliyattan sonra aynı gün serbest bırakılır. 1-2 Gün dinlendikten sonra rutin faaliyetlerine devam edebilirler..

Hastalardan işlemden 4-5 hafta sonra (mastürbasyon dahil) her türlü cinsel aktiviteden kaçınmaları istenir.

Prosedür süreleri (çalışma süresi):
* Penis büyütme: yaklaşık 45-50 dakika
* Penis kalınlaşma: yaklaşık 50-60 dakika
* Penis büyütme + kalınlaşma: yaklaşık 80-90 dakika..

Sonuçlar:

• Penis büyütme aralığı 1,5 ila 4 cm arasındadır. Buradaki çeşitlilik bağların özelliklerine, başka bir deyişle derinlik, uzunluk ve genişliğe bağlıdır. Eğer daha kalınsa, o zaman daha iyidir. ((Bazal penis ultrasonu, süspansiyon bağının kısmen görüntülenmesini sağlar ve eklenecek olası uzunluk aralığını bilmemizi sağlar)

• Penis kalınlaştırma ameliyatlarından sonra penis genişliğinde %25-35 oranında artış sağlanabilir. Buradaki çeşitlilik kişisel Özelliklere bağlıdır. Hastanın metabolik durumu, yaşam tarzı, anatomik yapısı (penisin korpus ve osurukları arasında daha geniş bir alan daha iyi sonuçlar verir) ile ilgilidir

• Genelde tercih ettiğim penis büyütme + penis kalınlaştırma (suprapubik lipektomi ile birlikte) operasyonu için en çok uyguladığım aralık 2 – 5 cm arasındadır.

• Ameliyattan sonra ereksiyon açısı biraz azalabilir.

PENİS BÜYÜTME, KALINLAŞTIRMA AMELİYATINDAN SONRA EREKSİYON DAHA AZ OLUR MU?

Bu sıkça sorulan sorulardan biridir. Bu ereksiyon ameliyatlarından sonra hiçbir değişiklik olmayacaktır. Bu operasyonların birçoğuna hem Yurt içinde hem de yurt dışında katıldım ve yürüttüm. Şu ana kadar herhangi bir hasta ile bu gibi herhangi bir sorun görmüyoruz..
Bu ameliyatlar sırasında cerrahi büyüteç kullanıyorum. Ve bağların ayrılmasından çok sorumlu olan lazeri kullanıyorum. Böylece ereksiyonu koruyan yapılar, sinirler ve damarlar (nörovasküler demet) kolaylıkla korunabilir. Ayrıca peniste duyu kaybı yoktur.

Sadece penis büyütme ameliyatlarında değil her türlü penis ve prostat ameliyatlarında da risk her zaman vardır. Burada önemli olan, ameliyatı genital bölge üzerinde yapan cerrahın ve özellikle penisin anatomisinin bilgisi ve cerrahın bu tip ameliyatlardaki tecrübesidir..

PENİS BÜYÜTME VE KALINLAŞTIRMA AMELİYATLARI İLE İLGİLİ RİSK ve KOMPLİKASYONLAR:

– Erektil yapıların, sinirlerin ve venlerin yaralanması
– Dikilen penisin yükselme açısında azalma
– Penis instabilitesi
– Kötü iyileşme (v-y plasti, z plasti)
– Çözülemeyen (çözülmeyen) hematom
– Aşırı yağ kaybı (Normalde penis kalınlaşması için enjekte edilen yağların% 30-40’ı 6 ay içinde vücut tarafından emilir. Bu kayıp bazen daha fazla olabilir.)
– Yağ göçü ve nodül oluşumu
– Deformiteler (penisin asimetrisi ve eğriliği)

Aslında, istenmeyen tüm komplikasyonlar ve sonuçlar, yetersiz cerrahi teknikler ve deneyim eksikliği nedeniyle ortaya çıkar. Bu nedenle, bu tür operasyonlar bu alanda ve anatomide uzman ve deneyimli cerrahlar tarafından yapılmalıdır.